Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba plotu

Dobrý den, poraďte 1:jak hluboko zabetonovat sloupky? a za 2:Potřebuji podezdívku resp.podhrabové desky. Jejich cena je ale hrozná tak mě napadlo, vždy mezi sousední sloupky navařit pás KARI sítě a pak vždy dát z každé strany sloupků prkno, stahnout svěrkou a vylít poctivým betonem.Tím by se vlastně vytvořil betonový panel. Myslíte, že by se trhal a praskal jak se budou mrazem hýbat sloupky, nebo se jak myslím já bude hýbat vše spolu?Snad jsem to popsal srozumitelně a děkuji za názory a rady.

Stejné dilema jsem řešil před 18 lety. Sloupky jsem dal 40 cm dolů a obalil čtvercem betonu to co jsem vyryl šíří rýče. Vzdálenost mezi sloupky 5m. dělal jsem desky bez karisítě, pouze pár roxorů natlučených do hlíny, Šíře desky byla tak jak popisuješ cca 5 cm a v zemi 25 cm a nad zemí 5 cm. Do dneška mi mráz z ničím nepohl ani nezvedl, akorát mi začínají odehnívat sloupky, protože jsem nezakryl jejich vršky a voda udělala své

Hloubku bych doporučil alespoň 50. Betonáž vcelku, jako monolit. Noo.. když bude stejnorodé podloží, je šance že se bude s mrazem i stejně zvedat, ale nevsadil bych na to ani zlámanou zlatku. Nota bene při třech stech metrech.

Trochu mimo soutěž. Kdysi jsme v rámci úspor a jen na přechodné období dvou až tří let dělali plot takto. Vyřezané pozinkované 5/4" trubky jsme celkem sprostě natloukli 60cm do země, nahoře do šňůry zařezali a natáhli pletivo. Po 5 letech jsme to natřeli a plot stojí ve velmi dobré kondici dodnes.. skorem 20 let...

Určitě bych to dal těch 50 cm hluboko. Doporučuji díry vyvrtat (nejsou potom do tvaru V a sloupky se nevyklají).Viděl jsem, že mezi jednotlivé sloupky někdo dává takové plastové střešní latě z nějakého recyklátu. Prý to používají zahradníci na obrubníky a přibije se to k zemi roxorem, nebo hřebíkem. Dá se to i oddělat a opravit.