Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Rozměna peněz

Vím že to tu asi nepatří, ale toto fórum je často navštěvované a myslím, že by někdo mohl vědět odpověď.
Chci si rozměnit 100Kč na jednokoruny a dvoukoruny. Myslíte si, že je lepší zajít do banky, do pošty nebo chodit po trafikách?

Zkus spíš loudit po trafikách.

Mám letní kina. Potřebuji dvacky a desetikoruny na vracení. Byl jsem v Počernicích v Komerční bance. Dialog s madam u okénka:
- Dobrý den, milá dámo. Potřeboval bych za tisícovku desetikoruny.
- Jo, ale zaplatíte. Směna tisícovky je placená. Zdarma je to pětiset korun. Na to máme nařízení.
- Prosím pěkně, krásná slečno, nešlo by to nějak...
- Nešlo!!
- Dobrá. Zahrajem si na Kašpárky. Dobrý den. Prosil bych rozměnit pět set korun českých za desetikoruny též české.
Dáma vtekle rozměnila.
- Děkuji vám, dobrá vílo. Neshledanou. Dobrý den. Prosil bych rozměnit pět set korun za desetikoruny.
- Dyk jste to furt vy!!
- A máte nařízení jak často smím být u tohoto okénka?
Dáma zuřivě třískla pytlíkem desetikorun o přepážku.
- DALŠÍ!! příšerně zařvala, abych náhodou nevytasil další pětistovku.

Před pár rokama jsem byl u známeho ve firmě. Podnikatel, žádnej chudák. Zrovinka tam měl pětiletou dcerunku.. takovýho rozmazlenýho fracka. Pořád otravovala s nějakou panenkou. Otravovala tak dlouho, až se nasr*l, vyndal peněženku a ukázal ji několik pětilitrů s komentářem, že nemá malé peníze, jen ty veliké a ať si jde kreslit. Děvčátko zamačklo slzu a dalo pokoj. My jsme pak pokračovali v rozhovoru a když nám za zády začlo něco vrnět, ani jsme tomu nevěnovali pozornost. Až když se spoza stolu ozvalo špitnutí... "tatínku už jsem ti ty malé udělala", ve skartovačce právě mizela čtvrtá bankovka a já pak musel známého asi půl hodiny křísit.

Kamarádovi na svatbu jsem potřeboval drobné koruny a dvoukoruny za cca 5 tisíc. Zeptal jsem se v hospodě kam chodím na obědy a majitel byl šťastný, že se toho kovového šrotu zbaví. Drobné vyhazoval z peněženky aby mu tam nezavazely a než se nadál měl vemi slušnou hormadku a musel by s tím do banky, protože zákazníkům se to moc vracet nedalo. Odnesl jsem si celkem slušný kyblík.

Potom jsme to kamarádovi míchali s pískem a starými vruty, dávaly do amfory a zalévaly voskem aby nedostal peníze jen tak zadarmo.

Dle jeho následného vykládání nejhorší bylo dlabat kusy polystirénu které jsme tam taky naházely.

Banka směnu dělat musí, ovšem může to zatížit poplatkem (obvykle od určitého počtu mincí). To si ale nech jako poslední možnost.
Pošty to dělat nemusí, hodně lidí si myslí že ano, ale opak je pravdou. Doporučil bych navštívit větší poštu, domluvit se lze vždy. Když budou mít, rádi ti to dají.