Předmět Autor Datum
Máš na to strojní vybavení? Jinak si kup hotovou: OKZ
host 25.12.2009 23:31
host
A hele, ono se to dokonce prodává!
Prasak 25.12.2009 23:39
Prasak
Pokud sám neumíš se dřevem, tak to nech někomu, kdo to umí. Není to tak jednoduchý, jak to vypadá. V…
Prasak 25.12.2009 23:38
Prasak
jj, zeď je 10cm široká a jsou tam dveře a otevírají se ven od futer(modré označení) a chtěl bych to…
gappa 25.12.2009 23:53
gappa
řekl bych,zbytečný obrázek.Každé dveře se otevírají od futer :-))
Furi 05.01.2010 12:09
Furi
Pokud neumíš se dřevem, nebo se ti cena hotových obkladů zdá vysoká, tak bych to řešil pomocí samole…
Kilja 26.12.2009 11:31
Kilja
pre "gappa" chceš tam nechať pôvodné dvere??? ak ano ak to urobíš akokoľvek bude to vyzetať zle ale…
mj 26.12.2009 11:33
mj
no chtěl bych to zkusit z těch desek, mě těch pár desek "nezabije" když to bude vypadat zle tak to o…
gappa 26.12.2009 11:42
gappa
Práce s vruty je stokrát rychlejší a jednodušší, než s pěnou, zvláště pro ty, co s tím neumí dělat.…
Prasak 26.12.2009 16:06
Prasak
súhlasím ale je ich vidieť, dajú sa síce zahľbiť a prelepiť hrčkou a zabrúsiť, "gappa" ale nechce vy…
mj 26.12.2009 18:56
mj
Já jsem neměl na mysli bourání starých futer, ale jen obložení těch kovových dřevem. Tam je myslím v…
Prasak 26.12.2009 19:26
Prasak
zle ste ma pochopili pri tom vrtani práve vznika ten bordel a ani si to neviem predstaviť kde a ako…
mj 26.12.2009 19:46
mj
Jakej problém? Jakej bordel? Udělám si podle futer obložení, do obložení nachystám dvě - tři dírky n…
Prasak 26.12.2009 20:08
Prasak
možná přilepit nějakým silikonem?
gappa 26.12.2009 21:09
gappa
Možná jako doplněk k těm vrutům. Ono by to jen nalepit šlo, ale byla by to docela drbačka, musel bys…
Prasak 26.12.2009 23:11
Prasak
Ahoj, .. při dnešní ceně obložek se mi vážně zdá zbytečné něco obkládat fošnou nebo lepit tapetou, j…
Mi 12.05.2010 12:19
Mi
obklad-ocelove-zarubne ooz
medved2010 12.05.2010 17:41
medved2010
ja delam primo u vyroby jakych koliv zarubni a dveri,mam velike skusenosti nejen s vyrobou ale hlavn…
truhlarstvi-Novotny 26.05.2010 23:46
truhlarstvi-Novotny
sleduji diskuzi potrebuji cislo na truhlarstvi novotny na mail michal.bilek zavinac atlas.cz dik Se… poslední
mike666 20.10.2010 10:26
mike666

Pokud sám neumíš se dřevem, tak to nech někomu, kdo to umí. Není to tak jednoduchý, jak to vypadá. Vím, o čem mluvím, otec je stolař a ledacos mě naučil.
Má to háček - máš tam určitě dveře, že jo. Ty dveře se zavírají do těch železných futer. Jak to chceš obložit dřevem tak, aby se to dalo zavírat a nebylo vidět to železo? Tedy aby to nevypadalo až tak blbě, tak obložit jedině vnitřek a stranu, kde nejsou dveře. Osobně bych v tom případě obložil tenčíma deskama vnitřek, k furtům bych to chytil samořeznýma vrutama (furta předvrtat!) a z boku bych k tomu připlácnul další obložení, opět bych to vrutama chytil do zdi, nebo opět do futra. Samozřejmě je to potřeba podložit lištama, pokud futra jsou širší, než samotná zeď.
Samozřejmě musíš umět dělat s dřevodělným nářadím, spousta věcí se musí doladit na místě. Nezapomeň na šikmý spoje v rozích (řez 45°).
A výsledek rozhodně nebude tak pěknej, jako originál obložkový futra.
Opakuji - není to taková prdel, jak by se mohlo zdát.

Pokud neumíš se dřevem, nebo se ti cena hotových obkladů zdá vysoká, tak bych to řešil pomocí samolepicí tapety - imitaci dřeva. Při trošce pečlivosti to vypadá také dobře, ale dřevo je dřevo!

pre "gappa" chceš tam nechať pôvodné dvere??? ak ano ak to urobíš akokoľvek bude to vyzetať zle ale da sa, bežne je vo falci 1.5cm takto to bude viac a zúži sa priechodnosť na odkaze od host je to pekne videt
pre "prasak" už je skoro rok 2010 a vy to chcete šrobovať??? dnes sa zárubňa vyváži a naklinkuje do roviny prilepý sa montážnou penou po zatvrdnuti sa klinky vyberú a dopení sa to, jediné čo sa dnes šrobuje na zárubnu sú zavesy ak je záujem pridám fotky

no chtěl bych to zkusit z těch desek, mě těch pár desek "nezabije" když to bude vypadat zle tak to oblepím tapetou
ale jde mě o to jak ty desky pak připevnit k těm futrům?

Práce s vruty je stokrát rychlejší a jednodušší, než s pěnou, zvláště pro ty, co s tím neumí dělat. To by mohli klínkovat týden.

súhlasím ale je ich vidieť, dajú sa síce zahľbiť a prelepiť hrčkou a zabrúsiť, "gappa" ale nechce vyberať pôvodnú zárubnu čize asi nechce mať naprášené čo bi mal pri vašom spôsobe.
čo sa tyka napenenia, pištolou to ide lachšie ako šrobovaním pena sa dá presne dávkovať ale čo sa týka klinkovania to treba vedieť ide to rýchlo tomu kto to robil alebo aspon nikde videl ale hlavne je to čistá práca určite to ocení manželka

Já jsem neměl na mysli bourání starých futer, ale jen obložení těch kovových dřevem. Tam je myslím vrut 100x vhodnější, než to pěnit.

zle ste ma pochopili pri tom vrtani práve vznika ten bordel a ani si to neviem predstaviť kde a ako to navrtať vy musíte "presne" navrtať niekoľko otvorov asi tak "osem" keď len jeden nesadne no to teda bude vyzerať
ja naozaj nepoznám stolára ktory bi to šrobovoval práve že bi sa ešte nahneval ste tu zárubnu rozvrtali a našrobovali

Jakej problém? Jakej bordel? Udělám si podle futer obložení, do obložení nachystám dvě - tři dírky na vruty (na každou lištu), dám obložení na místo, skrze nachystaný dírky udělám díry do futra, zašroubuju samořeznej vrut. Žádnej prach, jen pár železných pilin. Já si zase nedokážu představit, jak to bude na ty kovový futra lepit.

Možná jako doplněk k těm vrutům. Ono by to jen nalepit šlo, ale byla by to docela drbačka, musel bys to obložení rozepřít a nechat tak zaschnout, aby to zůstalo na tom správným místě, jak psali výše - podepřít klínkama, abys to měl přesný. Opravdu pěkně hnusná drbačka a nepřej si, aby ti to zaschlo a ty pak zjistíš, že ti to někde ujelo a budeš to celý strhávat. Fuj, to raději nalepím silikonem (či jiným lepidlem) a uchytím to několika vruty, máš pak jistotu, že to bude na svým místě a bude to držet.

Ahoj,
.. při dnešní ceně obložek se mi vážně zdá zbytečné něco obkládat fošnou nebo lepit tapetou, jsou na to speciálně upravené obložky třeba od CAG FABI O - do stávajících zárubní trerý stojí 3 000 kč, opravdu to není taková sranda jak se může zdát, musíš třeba pořídit dveře se zádlabem 80 a tak podobně... doporučuji se poradit ve specializované prodejně .... (za optání nic nedáš)
Co se montáže obložek týče, neviděl jsem nikdy, že by byli přišroubované - obložka se sodí do roviny, vypenuje - doporučuji nízko-expanzní pěnu (nedoporučuji po celé délce - obložka se zkroutí), pak se z druhé strany zaklopí a přilepí AKRYLEM!! aby se dala, v případě potřeby rozebrat. Nakonec se vyštelují panty... !!!

Takže to není taková sranda, opravdu ...

ja delam primo u vyroby jakych koliv zarubni a dveri,mam velike skusenosti nejen s vyrobou ale hlavne s montazi hlavne upravy starych futer.tyto futra muzu mit za 2000.v laminu. uvazujte! co si asi splichtite doma za nadheru.proste lepsi kvalite a dobra cena a rychlost dodani mam tydem i s montazi.tel je ****.volejte a dozvite se vic.delam veskery nabytek i podlahy.tak prestante kutit a poradte se s odbornikem. Truhlarstvi- Novotny
[mod]Odstraněno telefonní číslo, objednejte si prosím placenou reklamu (Rce)[/mod]

Zpět do poradny