Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napětí alkalického článku 1,5 V

Dobrý den,chtěl bych se tady zeptat,jakou velikost napětí u klasického alkalicko článku 1,5 V, považujete za ještě funkční a to při měření standartním způsobem multimetrem a jakou při vyměření při zátěži 5OmA.Děkuji

No,klasické zinkouhlíkaté baterky použiji je ještě v rádiu,když mají 1,1 V.
Když mají 0,7 V fungují ještě v hodinách a budíku.
Alkaline,ty při poklesu pod 1 V už mají velký vnitřní odpor a dávají malý proud .
JABRAKA