Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napětí alkalického článku 1,5 V

Dobrý den,chtěl bych se tady zeptat,jakou velikost napětí u klasického alkalicko článku 1,5 V, považujete za ještě funkční a to při měření standartním způsobem multimetrem a jakou při vyměření při zátěži 5OmA.Děkuji

Alkalické články jsou na trhu asi tři typy.
NiCd tyto články jsou nejstarší.Jejich jmenovité napětí na článek je 1,2 po nabití naprázdno lze naměřit i 1,25 V.Akimulátory NiMH mají napětí po nabití 1,5-1,6 V.Poslední typ akumulátory RAM jsou nejmodernější,vyšší kapacita,možnost dobíjení jen ve speciálních nabíječkách.Napětí 1,5 V.
JABRAKA

Ano, je to zhruba tak, nabíjecí články mají nominální napěti 1,2V, když klesnou níž, jsou již vcelku vybitý. A běžný "baterky" jsou na tom s napětím stejně. Záleží na připojeném zařízení, kolik potřebuje k svýmu provozu. Ale při 50mA už budou články na 1,1V vcelku mrtvý.

No,klasické zinkouhlíkaté baterky použiji je ještě v rádiu,když mají 1,1 V.
Když mají 0,7 V fungují ještě v hodinách a budíku.
Alkaline,ty při poklesu pod 1 V už mají velký vnitřní odpor a dávají malý proud .
JABRAKA