Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Centrální vysavač

Zdravím všechny, uvažuji v rodinnem domku nainstalovat centr. vysavač. Dosud používám klasický, celkem výkonný vys. ETA Neptun. Prosím znalé lidi v tomto oboru jaké mají zkušenosti s CV, příp. odkaz jaký typ používají apod. Za moudré i ostatní rady moc děkuji.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Máme centrální vysavač BEAM, agregát SC 325 Serenity 3.0 s výkonem 530 AirWattů. Potrubí v domě je 2…
rokator 21.12.2009 12:57
rokator
Díky všem za odpovědi na můj dotaz ohledně CV. Ještě se ptám rokatora jak si mám představit tu hadic…
chachar 21.12.2009 21:42
chachar
Přesně jak píše vaccent - obyčejná hadice bez vypínače spustí vysávání zasunutím do zásuvky (tu mám…
rokator 22.12.2009 08:23
rokator
Vážený obchodní zástupče centrálních vysavačů,taky mám rodinný domek ,s malým ručním výkonným vysava…
Pajoš 22.12.2009 21:46
Pajoš
"Vážený" Pajoši, vidím, že lidé určitým IQ využívají toto forum nevím proč k osočování jiných a niko…
vaccent 22.12.2009 22:14
vaccent
Dobrý večer,docela mě toto téma zajímá,tak hledám,našel jsem tyto stránky: http://www.centralni-vysa…
Lubomír 23.12.2009 00:14
Lubomír
Oklep filtru - u toho našeho je to řešeno tak, že uprostřed filtru je všito závaží. Při vypnutí vysá… nový
rokator 23.12.2009 00:43
rokator
Těsně vedle, děvče - nejsem zástupce ničeho. Výhody, které jsem uvedl, jsou výhody, pro které jsem s…
rokator 22.12.2009 23:31
rokator
Mohl bys udělat fotku toho vysavače? Zajímá mě hlavně to vysávání popela a kam se to tam lapá. Vždyť… nový
Prasak 23.12.2009 11:07
Prasak
Na vysávání popela je separátor - mezikus, který se napojí na běžnou vysávací hadici a má ještě jedn… nový
rokator 23.12.2009 11:24
rokator
To je super, to je použitelný i s normálním vysavačem. Ještě mít krb, tak si to taky pořídím :-) A v… nový
Prasak 23.12.2009 12:48
Prasak
Já mám ten separátor taky, ve spojení s normálním vysavačem vysaju všechno. Pokud netopíš v krbu lig… nový
strejdabrabenec 23.12.2009 16:35
strejdabrabenec
Dobrý den,je to tak jak již bylo uvedeno,další prostorná nádoba,celé se to připojí na stávající vysa… nový
Lubomír 23.12.2009 11:50
Lubomír
Dobrý den, mně se osobně líbí tento http://www.centralnivysavace.cz/centralni-vysavace -cyclovac/cen… nový
JanaJ 24.10.2011 15:23
JanaJ
OT: A dá se objednat jen ta obsluha bez separátoru?:-) poslední
Kachlík 24.10.2011 18:02
Kachlík

Máme centrální vysavač BEAM, agregát SC 325 Serenity 3.0 s výkonem 530 AirWattů. Potrubí v domě je 21 m, jedna zásuvka v přízemí, druhá v patře, k tomu vysávací štěrbina v soklu kuchyňské linky (ta je možná zbytečná). Máme k tomu dvě hadice, jedna je 9 m s vypínáním, druhá je 8 m bez vypínání. Agregát je umístěn v garáži, v domě slyšet není, při vysávání slyšíš jen hluk od ústí hadice. Je k tomu ještě univerzální kartáč, kartáč na prach, turbinový kartáč, teleskopická chromovaná trubka, hubice na čalounění a štěrbinová hubice.

Protože máme krbovou teplovodní vložku, vzali jsme si k tomu ještě 23 litrový nerezový separátor na vysávání popela - k nezaplacení.

Z jedné zásuvky bez problémů vysaješ celé patro, nic nemusíš přenášet, hadice je lehčí než většina malých vysavačů, zvládá to bez problémů 11ti letá dcera.

Díky všem za odpovědi na můj dotaz ohledně CV. Ještě se ptám rokatora jak si mám představit tu hadici co nevypíná, jakým způsobem se vysavač vypne/zapne? taky co značí Airwatty? chápu výkon elektrický, ale AirWatt?
Asi toho ještě neznám hodně a proto se ptám. Můj hlavní důvod pro CV není to abych šel s dobou, ale abych se zbavil kejchání, prskání, očí červených jako králík po kažkdém vysáv. Asi nějáká slergie nebo co. Tak zatím díky ještě jednou.

Přesně jak píše vaccent - obyčejná hadice bez vypínače spustí vysávání zasunutím do zásuvky (tu mám v garáži), hadice lepší má na rukojeti další vypínač, je to šikovné.

Ty AirWatty jsou jednotka pro sací výkon. Nevím, na kolik je to správně, ale u centrálních vysavačů se běžně používá.

Vážený obchodní zástupče centrálních vysavačů,taky mám rodinný domek ,s malým ručním výkonným vysavačem v hodnotě cca 5000kč a ročním nákladem 150kč na sáčky plus elektrická energie.Mimochodem,rodina se těší pevnému zdraví bez záprašených plic a slyší perfektně.Také u nás tuhle práci vykonává nejmadší člen rodiny,syn. Ps-Ted prosím vaše náklady ??? Výhody již jsem četl !

"Vážený" Pajoši, vidím, že lidé určitým IQ využívají toto forum nevím proč k osočování jiných a nikoli ke konstruktivní diskuzi. Zřejmě primitivně předpokládáte, že jsem já, či někdo jiný se stejným názorem dealerem CV. Byla zde položena slušná otázka zájemce o CV a já jen slušně objasnil, na co se tazatel ptal. Přesto odpovím: V roce 2000, kdy CV začaly pronikat na náš trh byla celková investice vč.veškerého příslušenství a montáže 35.000,- Kč. Od té doby mimo spotř.el. + výměny vaku za 500,- Kč v r.2007 ž á d n é jiné náklady. Např. ve stejné době byly prodávány jakési vysavače s vodní filtrací za cenu 60.000,-. Jsem rád, že jste spokojen s tím co máte a nic jiného Vám nevnucuji. Rovněž vám přeji i trochu životní pokory a vám i vaší rodině nadále pevné zdraví, užívejte si jej, protože nic netrvá věčně. Vaccent

Dobrý večer,docela mě toto téma zajímá,tak hledám,našel jsem tyto stránky: http://www.centralni-vysavace-husky.cz/produkty/vy savaci-jednotky/suche-vysavani.htm .Z technického hlediska je zajímavý HUSKY Q AIR CYKLONTM ,kde píší,že má centrální oklep filtru.Považuji to za velice dobrou věc,neboť jsem opravoval i aspirace a ty výkonné mají oklep také,tam je to řešeno mechanicky,po určité době excentr zvedne klapky a podtlak zmizí a prach z filtru odpadne do zásobníku a tím je filtr stále čistý a nebrzdí výkon aspirace.Není zde popsáno řešení.Je zde i výkonnější motor a v popisu,že agregát má dvě turbíny.Tomuto už bych rozuměl jinak,podobný dvouturbínový průmyslový má kámoš v autolakovně a maká leta bez problémů ke vší spokojenosti.Dobře vše zvažte,je to velká investice a věc na spoustu let,raději pořiďte výkonnější za více peněz,stojí to za to,než se pak trápit s neustálým čištěním z důvodu malého sacího výkonu.

Těsně vedle, děvče - nejsem zástupce ničeho. Výhody, které jsem uvedl, jsou výhody, pro které jsem se rozhodl CV pořídit. Zaplatili jsme 49.193,- a od té doby jen el. energie. Někomu se to může zdát neúměrně moc, já toho nelituji.

Samozřejmě jsem mohl třeba i popel z krbu vybírat lopatkou jako to dělá tisíce lidí, ale pro to pohodlí a čistotu jsem se rozhodl připlatit.

Ta zmínka o zdraví je fajn, kdybys měl doma alergika, tak bys poznal, že běžný vysavač při vysávání zvíří prachu docela dost - a pak bys možná ocenil tu možnost vysávat bez tohoto efektu.

Mimochodem, kolikrát jsi zkusil vysát pomocí CV? Nejvíc to kritizují ti, co to ani nedrželi v ruce...

To je super, to je použitelný i s normálním vysavačem. Ještě mít krb, tak si to taky pořídím :-)
A vysáváš s tím všecek popel, co tam v krbu je, nebo to alespoň nahrubo vybereč lopatou? I když v krbu to většinou shoří tak, že tam toho moc nezbyde.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru