Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nove venkovni dvere ..nejdou zavirat...ma firma povinnost je opravit?

Ahoj.
Mame vchodove dvere stare cca 3 mesice. Ted jak zacaly mrazy, tak dvere nejdou zavirat. Proste nedrzi zavrene a co vic..nekd zamrzne zamek a nejde do nej strcit klic...Tudiz ani nemuzeme dvere zamknout, tak je mame otevrene.
Volal jsem do firmy, ktera nam dvere montovala. Je to firma ARTokna....mimochodem velice tuto firmu NEDOPORUCUJI....byly s nimi jen a jen problemy a ted je dalsi :-(

Kdyz jsem jim rekl, co se stalo, rekli mi, ze sem poslouo technika. To bylo ve stredu. Dodnes se nic nedeje.

Nevite nekdo, jestli kdyz se jedna o takovouto extremni situaci, ze vlastne mame celou noc otevrene dvere v tomto mrazu, mam pravo pozacovat urychlenou opravu ci nikoliv? Mam nekde nejake dovolani?

dekuji moc

Všeobecná lhůta pro vyřízení reklamace je 30 dní. Vy můžete operovat hrozící škodou, ale asi vám nezbyde nic jiného, než zavolat zámečníka. Pak můžete chtít od firmy náhradu, ale taky jí nemusíte dostat. Koneckonců o uplatnění reklamace nemáte žádný doklad.
U dveří podle druhu jdou seřídit čepy-panty a protikus zámku. Na zámek by měl pomoct rozmrazovač, který se používá u aut, na druhou stranu zámečníci tvrdí, že se fabka má mazat jen grafitem, takže se radši ještě poraďte.
Zkuste vyfotit problém a dát sem fotky, nebo odkazy.

Jestli jsou to plastové dveře, musí se téměř rok čas od času seštelovat v pantech a u zámku. Firma tě měla poučit a ukázat, kde se to dělá. Od seriozní firmy by měl bleskově naklusat technik a panty seřídit a ukázat postup. Sedání je normální a mrazy tomu ještě napomohly. Není vyloučeno ani jiné odfláknutí, to když se technik začne při štelování potit a na dotazy kdy to bude, začne něco koktat.

Neni to polsky vyrobek. Je to brnenska firma. Jmenuje se ARTOKNA....a fakt nikomu NEDOPORUCUJU. Meli jsme s nima porad problemy. Doted se technik neozval a to jsem tam volal a psal maily ve stredu a moc dobre vi, ze dvere nejdou zavrit.

Takze ARTOKNA fakt nikdy vic :-(

Dobrý večer,také na to pohlížím podobně,když neumím popsat závadu na poradně,tak vyhledám nějakého kutila,jestli se navytrhla futra ze zdi,tak to musí jít doladit.Zámek demontovat,vysušit,promazat.Dnes tyto věci mají dostatek hejblátek k dokonalému doladění.:-)

Milej Kurte, to se teda nesnazim :-)) Ja zadnou firmu na okna nemam :-)

Dvere proste nejdou zavrit, nezapadnen tam ten zobacek, kdyz se dvere zabouchnou.
To snad kazdymu doslo ne??? Kdyby bylo neco s pantama, tak napisu, ze to nesedi v pantech a nejde to zavrit.
Proste normalni dvere jdou zabouchnot a drzi zavreny. Tyhle proste ne.

A jinak sorry, ze jsem sem dal radu, ze s firmou Artokna jsem nebyl spokojenej.
Jsem myslel, ze nekomu pomuzu.

A Lubomire, prece nebudu neomu platit za doladeni zamku, kdyz ot ma udelat ta firma ne??? NAvic mi tam muze ten dotycny neco udelat blbe a firma prijede a rekne, ze jsme se do toho cpali a ze jsme si to porusili sami.

Proste a jasne, chyba je v zamku. Jsem myslel, ze to je dost jasne napsany.

Tal ted uz je vam to snad jasny...

Ale ono to i vlastne bylo jedno...at je s tim co je s tim....ja jsem se jen ptal na to z pravniho hlediska...jakej mam narok na to, aby prijeli na opravu co nejdrive

ja si to nechci opravovat sam, ani davat nejakemu kutilovi ...
chci aby prijela ta povedena firma ARTokna a dala to doporadku...

Vzhledem k větě

Dvere proste nejdou zavrit, nezapadnen tam ten zobacek, kdyz se dvere zabouchnou.

, bych tipoval, že by to chtělo seřídit držák zobáčku, na obrázku zvýrazněn zelenou šipkou. Je k tomu potřeba povolit a následně utáhnout šroubky označené červenými šipkami :-)

[http://kutilska.poradna.net/file/view/429-zamek-jp g]

Skoro bych řekl, že jsi měl šrouby volnější nebo se povolily, držák se ti přirazil blíž a zobáček zámku se tak nemá šanci dostat dál za zarážku. Tipuju si tak, protože se nám to stalo také. Ale i když nejsem technický typ, zjistil jsem to a opravil asi během dvou minut 8-)