Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sežízení topení

Dobrý den potřeboval bych poradit se seřízením nového topení, radiátory mám deskové s termostatickými ventily a nejvzdálenější radiátor moc netopí je spíš jen vlažný ikdyž mám hlavici naplno a k tomu jestě v něm hučí, zavzdušněný není. Další otázka iní na jakou teplotu topení nastavit plynový kotel protherm tiger, aby bylo topení co nejúspornější.

No ona taková RCEho tabulka je pro každý jeden dům jiná, podle této konkrétní tabulky soudím na starší dům nezateplený.

U zatepleného domu používat teploty nad 55-60° je docela šílenost.

Tabulečku nejlépe nechť si zkusmo každý pro svůj dům experimentálně vytvoří.

"nové" kotle tomu říkají ekvitermní regulace a samy si podle vnější teploty regulují teplotu topné vody (je možnost navolit si z několika křivek podle "stupně zateplenosti" domu, tedy jeho tepelných ztrát).

No ona taková RCEho tabulka je pro každý jeden dům jiná,

To samozřejmě. Byla někomu psána jako příklad, tuším, že dotyčný topil i při +10 na 80°C, což se mi zdálo moc. Tabulku nutno doladit dle konkrétního domu. O ekvitermu výše hovořím.