Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Efekt ohně :-)

Čau,
máte někdo tip jak udělat bezpečně, ale efektně iluzi ohně? Jde mi o to, že v divadle nacvičujeme hru Světáci a potřebujeme tam nějak udělat párkrát "požár". - 1. scéna - hoří ubrus v restauraci, 2. scéna - hoří "stůl" v maringotce.

Budu rád za každej nápad a tip.

Díky

Pavel

PS - když nic jinýho tak to odnese nějakej sprej a zapalovač... ale raději byhc něco... no to už nechám na Vás.

Hořící tkaninu lze "zapálit" tak, že tato se namočí do vody, na lehce vyždímanou se stříkne líh a následně zapálí. Tkanině to neuškodí, akorát ta barva plamene je namodralá :-(. Zkusil bych plamen obarvit na žluto tak, že do onoho lihu přisypte trochu jemné kuchyňské soli.

Jenomže tohle není pouze "efekt". Je to skutečný oheň avšak takový...chladnější? S tkaninou jde jednoduše manipulovat, třeba vyzkoušet s kapesníkem. Ale možná by bylo lepší ten kapesník smotat do kuličky, převázat nití aby držel tvar namočit do vody poté do hořlaviny (benzín mi hořel klasicky pokud si pamatuju) a tyto kuličky lze držet v dlani, ale nenachat je stát na místě!! Au Au...

Dobrý den,nechci malovat čerta na zeď.Kamarád pracuje spoustu let u filmařů a na takovéto věci jsou tam odborníci s příslušnou kvalifikací,včetně zajištění protipožární ochrany.V divadle s lidmi v hledišti bych toto nepokoušel bez řádného odborného postupu,při selhání to může skončit požárem a obecným ohrožením.