Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porada pri kupe reproduktorov

Dobry den,

Rozhodujem sa medzi dvoma reproduktormi jedne maju subwoofer ale druhe nie, AKY JE ROZDIEL VO ZVUKU ked tam je resp. nieje SUBWOOFER ???? prosim poradte, ja sa zatial viac priklanam ktym co maju subwoofer ale tie co nemaju su vykonejsie....

Speaker GENIUS SW-J2.1 500 12W - maju subwoofer cca 16 €uro
alebo
Speaker GENIUS SP-700 16W - nemaju subwoofer cca 22 €uro

Subwoofer se stará o nejnižší tóny, řekněme 20–200 Hz. Hodně je poznat ve filmech, trochu v orchestru na velkých bubnech, na varhanní hudbě nebo elektronice s nízkými tóny. V těch filmech je efekt subwooferu dost výrazné plus. Pokud bydlíš v bytovce, můžou ti na něj přispět i sousedi, protože z něj budou mít stejný požitek jako ty :–) Tolik teorie. Jak bude hrát ten subwoofer u odkazovaných repráků netuším… Kdysi jsem nějaký set od Geniusu se dvěma satelity a jedním subwooferem měl a hrál docela pěkně.

výhradně se subwooferem - nezabírá místo, a hraje jako dva stejně velké stereo repráky na stole, které vychází skoro 2x dráž.

jenže ty sis vybral pidiprdítka s nepoužitelným zvukem - tak maličký subwoofer není schopný hrát žádné basy.
začni někde u 700-900kč, není to moc peněz ale zvuk je už použitelný.

Uvědom si jedno,pokud používáš subwoofer,má také samostatný zesilovač.Také je nutná dolní propust,omezující pro tento zesilovač vyšší kmitočty.Pokud použiješ větší klasické stereo soustavy,máš mnohem lepší přenos zvuku a kvalitnější poslech.Ovšem s většími reproduktory na basech.
JABRAKA

Bahno:
Ten subwoofer je jen kompromis mezi kvalitou a kvantitou.Pokud mám mít kvalitní reproduktory ve stereo provedení,vyjdou dosti velké.Proto se některé firmy snaží tyto bedny zmenšit.Protože se basy ve stereo reprodukci neuplatňují,použije se po zmonění signálu jen jedna bedna s větším basákem a pro stereo se použijí satelity,malé dvoupásmové středovýškové repráčky.Tím se stereo efekt dodrží ale je složitější zesilovač,musí být tříkanálový.
Pro reálnou HI-FI reprodukci je to ale ponižující.
JABRAKA

Ahojte, tak po kupe reproduktorov za 15 euro so subwoferom som sa rozhodol zainvestovat viac lebo ten zvuk nema "uroven"
tak do 40 euro (1200sk) som sa rozhodol zainvestovat a potreboval by som radu teraz bud kupim dve reproduktory RMS 50-60 WATTS (http://micomp.ekatalog.biz/zbozi/speaker-genius-sp -hf-1800a-wood-50w/detail.aspx?p=z:156664)
ALEBO
kupim dve satelity a jeden subwoofer so spolocnym vykonom 40 watts (MODECOM - http://micomp.ekatalog.biz/zbozi/modecom-mc-2180/d etail.aspx?p=z:167458)
ALEBO
kupim jeden subwoofer a 5 satelitov resp. s viac satelitami

a este taka otazka aky je rozdile medzi RMS vykon a PMPO vykon ???
Ide mi o pekny pozitok z HUDBY :)Prosim Vas piste kazda rada potesi ci laicka alebo odborna, uz som sa nieco dozvedel s predoslych odpovedi ale tam islo o dost mensi vykon....
VOPRED DAKUJEM

RMS je skutečný výkon.
PMPO - (Peak Music Power Output) - je výmysl marketingu. Je to Špičkový Hudební Výstupní Výkon - tedy špičkový, který to zvládne asi po dobu 1ms, což asi nikoho příliš nezajímá, dále "hudební výkon" - a to je hlavně ten marketing, protože hudební výkon je subjektivní veličina, nijak neměřitelná, bez opory v technických normách. Takže si na ty repráky můžou napsat co chtějí.

Za komunistů se udával sinusový výkon - to byl výkon, kde bylo přípustné jen malé zkreslení (už si nepamatuji jaké) - a "hudební" výkon, tam ta sinusovka co lezla ven mohla mít 10% zkreslení. Vzpomínám si, že pak bylo zakázáno hudební výkon uvádět, protože to bylo klamání zákazníků. PMPO je výkon, jaký se musí do repráků pustit aby se roztekly. Měli jsme elektronkové rádio, kde byl uveden výkon 2W a pokud někdo omylem dal plné zesílení tak to mohlo skácet kredenc.

16€, 22€ tak to máš hodne čo rozmýšlať. Je jedno čo kúpiš. Kúp ktoré sa ti viac padli do oka. SUBWOOFER v tejto cenovej kategorii je rezonančná dutina na jedinej frevencii a presne tak aj znejú.

Máte odvahu k vykládání Karlových myšlenek.
Jeho příspěvek čten mezi řádky značí toto:
- první sestava - bude dunět basy a syčet výškami (systém 2.1)
- druhá sestava - ta bude jen syčet (systém 2.0)

Karel totiž reagoval na hlavní dotaz, všimnul jste si toho?