Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem snížení svítivosti diod

Zdravím, řeším jeden drobný problém. Mám na motocyklu podsvícení z LED diod a potřeboval bych snížit jeho intenzitu. Nejlépe nějaký regulovatelný odpor ( funkčně něco jako bývaly ovladače k autodráhám, samozřejmě v menším vydání :-), tedy pokud to vůbec jde ) Napájení je z baterie 12V. Neumíte mi poradit, jak na to, popř dát název součástky? Jsem v elektrice laik, tak prosím o shovívavost ;-) Díky za tipy

Pokud chceš jednorázově snížit svítivost,použij pevný odpor.Zkus hodnotu kolem 500 ohm asi na 200 mW ,ten předřadíš přímo do napájení pro diody.To celé po přiletování před konektor dáš do bužírky,aby se to ochránilo od působení atmosféry.
JABRAKA