Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení z Led diod.

Dobrý den.
Žádám o radu. Chtěl by jsem vyrobit noční osvětlení oblohy do našeho domácího betlému. Různé souhvězdí atd. Led diody by měli být kulaté, žluté různých průměrů a bodové. Napájení ze sítě popřípadě trafem. Bohužel jsem nikde na netu nenašel plánek jak zapojit cca 50 diod. Popřípadě kdyby se našel nějaký šikovný bastlíř který by něco podobného vyrobil a já jen doma zapájel diody. Samozřejmostí by bylo finanční vyrovnání! Poradíte mě? Děkuji Jara210

ale nebude. Vzal bych ten 10V. 4ks diod a odpor 39ohm. A tech ctveric muze vedle sebe zapojit az 74 (pokud to budou 10mA LED), takze tam muze sajnit az 296diod. Pro ten 40W to vyjde jeste na vic.
Ale zpatky k veci:
4ks zlutych diod proud 10mA(takova normalka) 39ohm odpor.
4ks zlutych vysocesvitivych 20mA 20ohm odpor.
4ks zlutych nizkoprikonovych 2mA 200ohm odpor.(budou super na jenom tecky v obloze)
AutoLEDky a vykonovy na oblohu nebudou to pravy orechovy
teple bily ( index.php ) jsou podle me super, ale uz je to precijenom trosku drazsi
3ks warmwhite 20mA odpor 36ohm.

U vsech, pokud chces aby svitili min muzes ten odpor zvetsit. Pokud ho snizis, tak sice budou svitit vic, ale zase pujdou driv do kytek.

Zapojovani LED: ta soucastka ma polaritu, tu je nutny dodrzet. Na pouzdre z boku je ploska -> ta odpovida ty kolmici v symbolu diody -->|--. a musi jit k minusu. Kde bude odpor zarazenej, to je jedno, je trosku konvence davat ho k plusu ale jak rikam je to jedno.

Tak snad sem to popsal jednodusse a srozumitelne. Kdyztak se ptej dal.