Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Praní záclon od cigaretového kouře

Zdravím, dostal jsem za úkol zjistit nebo spíš poradit, jak vyprat žluté záclony od kouření, aby byly zase bílé, když běžné prášky moc nepomáhají :-)
Slyšel jsem, že je vyprat běžným práškem, potom hned zase namočit a opět dát do pračky, ale místo pracího prášku dát 5 balení do pečiva. Je na tom něco pravdy? Popřípadě jiný nápad?
Ten nejlepší znám....NEKOUŘIT :-)

Záclony jemně rozložit do vany, zasypat vydatně obyčejnou kuchyňskou solí (klidně 1/2 kg naráz), zalít vlažnou vodou, a máchat a máchat… A klidně i několikrát (podle síly zakouření.
Další fígl (ale asi jen na bavlněné) - rozpustit kávovou lžičku hypermanganu v kýblu vody, namočit záclony, až zfialoví, a potom proces opakovat, ovšem v rozpuštěné kyselině citrónové. Tento postup jsem ale nezkoušel, byť mi to i radila babička…