Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto,sedačky a nafta

Zdravím...nevíte někdo jak bezpečně a hlavně 100% dostat rozlitou naftu z auta?Ten smrad je k nevydržení....jo a radu vyměň komplet interiér bych nerad...

Jakýkoliv saponát - Jar, Saponit, prášek na praní atd... Ten by měl naftu rozpustit. Nebo posypat pytlem Vapexu. Z hlubin molitanů či jiných vycpávek mě nenapadá, jak to dostat. Jedině vyndat židle ven a nějak se do nich pokusit vecpat pod tlakem ten saponát. Pak to nechat důkladně vyschnout. Na to však už není vhodné počasí.

Nafta neřachne od vajgla, pomaloučku hoří, nebezpečná není. Spíš asi si zvyknout na smrad, hodně větrat a za dva-tři roky to vysmrdí.

Já tu svini měl zozlitou na koberci v kufru auta.
Vyřešilo to až oprání ve vaně horké vody s práškem na praní, vysušení na slunci, opětovné vyprání a znovu slunce. To poslední sušení trvalo cca 14dnů než to vysmrádlo.
Hodně zdaru!