Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dělat proti zamlžování (orosení) skla?

V tomhle podzimním počasí, které právě panuje, se mi vždy ráno zamlží čelní sklo u vozidla z vnitřní strany, ale stejně tak se mi doma u rodinného domu zamlžují a úplně orosují z vnitřní strany i skla na oknech. Dá se proti tomu něco dělat? Jakým přípravkem bych měl ta skla ošetřit, aby se nazamlžovala?

Do auta prodávají takovou hadru, co se tím otře sklo a údajně se nepotí. Pravda, nepotí. Tak hodinu...

Mě by zajímalo, jestli někdo nemá recept, jak zabránit pocení brejlí. Jdu po ulici, pohodička. Vstoupím do hospody a rázem vidím absolutní ho*vno. A to mám brejle za 10 litrů, bifokální a já nevím co ještě, jen si pamatuju, že prodavačka mumlala i něco, že se nepotí. Jestli myslela ty brejle nebo sebe, to už nevím, ale brejle se zcela určitě zapotí a to tak, že okamžitě. Prodavačku jsem nezkoušel.

Hmm..chytra odpoved, ale trochu vedle.

Mel bys vedet, ze pokud das topeni na max a pustis to s ventilatorem, jeste si to zhorsujes, protoze pokud neni auto uz opravdu zahraty a nefouka horkej vzduch, tak teply vzduch je daleko vlhci, nez studenej !!

Nehlede na to, ze beres teplo motoru a ten se pak daleko dele ohriva, mam osobne vyzkouseno, pokud jedu s vypnutym topenim, tak se motor Voda v okruhu na 90°C) ohreje i o 5 km drive, nez kdyz dam nesmyslne topeni na max od zacatku .

Takze pokud je klima, dat na studeno a zapnout klimu, to je pak fofr, teda pokud uz ta vlhkost na tom okne nezmrzla, to je pak vopruz.

mně to v současném autě klimuje furt, takže štelování teploty neřeším (navíc mám na přední okno zapínatelný příhřev ofuku skla elektřinou - zcela zamrzlé okno je bez škrábání čisté (zvenku i zvenčí) za cca 5-7 minut). Ale pamatuju se, že když jsem měl ještě fábku, tak stačilo foukat teplý vzduch (protože tím, že to na to sklo masivně fučí, tak sebevlhčí vzduch nemá šanci kondenzovat - při takovém objemu vzduchu) - ovšem prvních pár minut to vypadá ještě hůř. Samozřejmě pokud bylo nad 5°C, zapnul jsem klimu a bylo hotovo rychleji (klimatizace odvhlčuje)