Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahřívávní jističe

V domě máme etážové vytápění pomocí elektro kotle Protherm 15 KB. Tento kotel je jištěn 3 - fázovým jističem 25 A, který se v současné době začal zahřívat a následně vypadávát. Kotel je starý 15 let a jistič 3 roky. Je možné, že by jistič po třech létech byl porouchaný? Myslím si, že porucha bude pravděpodobně v kotli. V každém případě, již sháním servis. Jaký máte na to názor?

Jedině změřením proudu ve fázích...pokud jsou rozdílné..vadné tělesa..popř. izolační stavy těles...
Je možné pokud bude jistič typu bau-tes aneb super-hyper...kvalitní jistič se v těchto obchodech nedá koupit!!