Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pvc lišty na podlahu

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat jakým způsobem se pokladá pvc lišta na lino ?A jakým zpusobem se tvoří a nařezavají rohy aby to sedělo.Moc děkuji za odpovědi

Lišta se přilepuje pouze na podlahu,na stěnu přilehne sama svou pružností.Rohy řeším jen přesným řezem.Každý díl řežu roh od rohu.Lišty lepím silikonovým tmelem.Pak lištu zatížím prkénkem a nechám zatvrdnout.
JABRAKA

Já sám jsem ty lišty nikdy nelepil, ale v mých 4 místnostech jsou použity 3 způsoby lepení - 1. Chemoprenem na zeď, 2. Silikonem na zeď i podlahu, 3. Silikonem na podlahu. I způsob práce byl pokaždé jiný, poslední podlahář přes lištu klidně natloukl hřebíky a otvor po hřebíku zamázl akrylovým tmelem příslušného odstínu.

No ano je to lemovka dávám za pravdu je to z pvc,holt jsem jen ženská,,neznám všechny pojmy :-) a hřebíkama to by opravdu nešlo,protože za prvé by to vypadalo šileně a za druhé je pod ní linem beton,,to fakt raději zkoušet nebudu :-)

Kraja:
Tím silikonem to určitě držet bude.Ještě je ovšem jedna věc na výběr.Silikonových tmelů je spousta druhů.Používám sanitární silikon,nejlépe acetátový,ten při použití je cítit po octu.Má tu výhodu,že rychle tuhne.
JABRAKA