Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odtrhnuty datovy kabel na fotoaparate

Dobry den,
Mam taky problem : pri cisteni displeja mi spadol fotak a pri tom sa mi roztrhol datovy kabel na displej a funkcie tlacidla...
Kabel na displej ten hrubsi (na photo) je vytiahnuty zo slotu, cize dal by sa nejako dat naspat ???? skusal som ale neslo to
a kabel na funkcie ten tensi( na photo) je bohuzial odtrhnuty cize da sa nejako spojit ??? alebo prilepit ?? ale to asi nie.....

Na tý fotce je vidět velký kulový. Ta šmouha co má být konektor mi připomíná rozdělávací konektor co bývá v noteboocích, plastová část se opatrně rukou povysune o několik milimetrů směrem od konektoru (asi doleva ale ta fotka...), kablík se tam vrazí a zasunutím plastové části zpátky se to zafixuje. předpokládám že to napevno nebude. pokud to nepůjde hlavně to nijak neřeště nějakým lepidlem ale dejte do servisu

Presne, nedá sa rozoznať nič na tom foto. Flex kabel býva zasunutý a zaistený v konektore pohyblivým dielom konektora, posúva sa velmi málo, cca 2mm a v konečnej polohe jazýčky zapadnú. Preto ti to nešlo. Dobre si to prezrieť, uvoľniť jazýčky, sú pomerne drobné, vysunúť ten pohyblivý diel, zatlačiť nazad ten flex.

Ten vytáhnutej kabel se dá do konetoru zase zastrčit, jen přijít na to, jak se ten konetor otvírá, z té rozmazané fotky jde hovno poznat.
A ten tenkej kabel - to že je odtrhnutej snad nevadí, tak ho nalepíš zpět, nebo ani nemusíš lepit, prostě ho tam nějak napasuješ. Důležitý je, aby nebyl přervanej, což snad ani nejde.

Jestli je tomu tak,doporučuji skalpel,nebo žiletku,pracujte velice opatrně,ať nepřerušíte tišťák,dokonale očistit,zasunout kontakty,nejdříve odzkoušet bez přilepení a pak nakonec zalít tavnou pistolí,nebo epoxidovým lepidlem.Nemáte-li s těmito titěrnými pracemi zkušenost,raději vyhledejte nějakého slaboproudaře s patřičným vybavením a zkušenostmi.

Dobrý den,to zajištění toho konektoru se z té fotky opravdu jeví jako hmota z tavné pistole.Vůbec bych se toho nebál,tím ,že se stále v něčem šťourám,tak se s těmito spoji setkávám velice často,prostě tím zalévají i některé součástky,které by se otřesy časem uvolnily.Setkal jsem se i s takto zajištěnými konektory v PC.Tím,že tyto spoje vidím v moderní technice bez úhony,tak tavnou pistoly při svých kutilských pracech používám také.Jinak při obavách,jak jsem doporučil,nějaké houževnaté lepidlo,nejlépe dvousložkové,hlavně né vteřiňák.

takze na tych foto je detail vytiahnuteho hrubeho a odtrhnuteho tenkeho kabla
je tam aj sfoteny ten slot na hruby kabel ale on sa neda vytiahnut lebo je takymi "micro srubkami" zataveny do toho panela
PROSIM VAS POMOZTE MI HO OPRAVIT OPAR DNI HO SURNE POTREBUJEM, cize zhrniem to treba mi zapchat hruby kabel do slotu a nejak prilepit ten odtrhnuty tenky kabel...

vopred vam dakujem (je to fotene mobilom lebo druhy fotak nemam, kvalita 2mpx)

Dobrý večer,doposud nevidím odkud se odtrhl ten slabší kabel.Nejde to jen přilepit,musí se to vodivě pospojit.Ten silný je asi pouze vytržený z konektoru a vypadá nepoškozený,takže opět zasunout,těžko se to takto radí,nevidím princip západek toho konektoru.Ten slabší se zdá přetržený,najít odkud pochází a vodivě spojit,možná bude nutné odizolovat část vodivých částí a připájet k protikusu mikropájkou.Jestli s takovýmito věcmi nemáte zkušenost a nářadí k tomu potřebné, hledejte slaboproudaře,opravnu televizorů,nebo jiné podobné techniky.Můžete totiž neodborným postupem udělat více škody než užitku.Už to možná vidím na tom kontaktu pro ten široký kabel,těmi šroubky jsou kontakty přitaženy.Takže,mikrošroubováček,povolit všechny šroubky,kabel zasunout ,dbejte na přesnost,aby vše dobře sedělo jak má a důkladně,ale s citem dotáhnout.Kabel nepřekroutit kvůli polaritě.Ten slabý momentálně nevím,je přetržený a nenacházím podle fotek odkud se odtrhnul,tam by mohl být postup stejný,jen bych to šikmé odtržení zastříhnul nůžkami do rovna a postupoval stejně jako u toho širokého.Hlavně neobrátit polaritu,nemusela by to přežít některá součástka.Ten slabý,tím,že je utržený budete muset ten konec co přijde do konektoru několik milimetrů odizolovat,opatrně odškrabte plastovou vrstvu,aby vodivé pásky z obou stran byly zbaveny izolační vrstvy a došlo ke kvalitnímu pospojení v konektoru,ona je to spíš taková svorkovnička.K tomu odškrabání použijte skalpel,nebo žiletku.Zítra tady budu až večer,případně dofoťte detail toho připojení pro slabý kabel.

Dobrý večer,můj názor je takový,že ten kabel se nesmí překroutit,takže ,když si dáte ty dvě části foťáku proti sobě,tak jak zapadají do sebe,tak zasunout plochý kabel-nepřekrucovat.A co ten úzký,odkud tedy je?Nafoťte to.Jestli už víte kam patří,tak tam to nemůžete obrátit,je odtržen šikmo,podle toho to připojte,nedá se to obrátit,ale označte si to raději lihovkou,protože až to zastřihnete nůžkami do roviny,tak to můžete převrátit,neboť to šikmé přetržení momentálně logicky ukazuje jak to k sobě patří.

Ten kousek toho úzkého kabelu neodtrhávejte,není přilepený,musí tam být vodivé pospojení.Tam asi bude nutné to nechat tak-šikmé i ten protikus a odizolovat vodiče a připájet to k sobě.Nespěchejte.Vyfoťte detail,jak je tam ten kousek toho užšího kabelu připevněn.Musí tam být zase kontakty,nebo ,jestli je vsunut dovnitř,tak opatrně pracovat,kouká toho málo,odizolovat,protikus také a připájet mikropájkou.

nie nie naozaj ten tenky kabel je pripevneny iba nato aby drzal natom plechu on potom ide dalej za displej ale to neriesim je to take lepidlo uz som to aj odlepil tam ide iba oto aby "nebehal" ten kabel hocikde cize len pre praktickost je to tam cize to mozem odstrihnut ale neviem co dalej na tom kabli tenkom su dva hrubsie ciary a dva tensie neslo by to tak ze odizolujem s ziletkou asi 1cm tohto kabla a tiez trochu druheho a spojim to klasickou lepiacou paskou ?? cize rovno by som to tym aj spolu zaizoloval slo by to?? lebo nemam doma mikro spajkovacku iba normalnu cize by som ju musel od kamarata poziciat

To se musí opravdu spojit vodivě,žádná páska to nedokáže,neznám Vaše zkušenosti s pájením a nedovedu si představit sílu toho plochého vodiče,možná to půjde pistolovou trafopájkou,ale ,jak se to bude upalovat,tak toho hned nechte a raději půjčte mikropájku,myslím,že není kam spěchat a je to na dobré cestě a nestálo by za to vše pokazit spěchem.Doporučuji pájení odzkoušet na těch ostřižených kouscích kabelu,pokuste se i připájet to k sobě,jak to bude držet?

Vyfoťte detail toho kousku užšího kabelu,jak je tam přilepen,tam mě zajímají jakési kontakty,které tam vidím na té nedetailní fotce.Ten zbytek kabelu nemůže být vodivě připevněn k tomu plechu všemi kontakty,byl by tam šlus.Dobře to prohlídněte,jestli nepokračuje někam pod plech,nebo jestli tam není přilepen jen konec kabelu z důvodu lepšího držení na těch kontaktíkách,které tam asi vidím.

Jestli se to podaří připájet k sobě,potom doporučuji oboustrannou lepící pásku,nejdříve přilepit na desku pod kabel,potom do lepivé vrstvy přilepit kabel tak,aby se vodiče nedotýkaly a nakonec nalepit kousek pásky navrch a na její licovou stranu,aby se s něčím neslepila přilepit kousek plastové fólie,ustřihnout z nějakého obalu,bývají v tom PC komponenty a podobně.

takze neda sa to vyfotit detailne bohuzial nemam fotak a s mobilom je to max co som uz nafotil, lepsie to uz nebude a nech vas nestve to prilepenie este raz pisem to bolo len preto aby ten kablik natom plechu pevne drzal nic ine na 100% uz som aj displej rozoberal a cistil ho (tie folie v nom no a tam boli tie kable samozrejme ale do toho som nebabral to je v poriadku)
Uz len taka otazka ako zbavim kable izolacie??? ved to sa neda skusal som to zo ziletkou ale ja ich musim zbavit izolacie aj medzi nimi a to sa neda....

Dobrý den,to přilepení jsem pochopil,že tam to není vodivě pospojeno:-).Ten kabel není třeba odizolovávat vodivé pásky mezi sebou,odizolujte jen plošky,které budete k sobě pájet,ale zapájet se to opravdu musí,přetrhla se vodivá část,jiného mě nenapadá.Proto dále doporučuji ten spoj uložit do té oboustranky a tak,že oboustranka bude přesahovat za pájený spoj co nejvíce to bude možné.,tam je to křehké a bude to mít tendenci opětovného přetržení.Šla by na ty kabely vyrobit i jakási svěrka,která by vodiče pospojila,ale to asi ve Vašich podmínkách nebude možné.

ok este tka otazka cize zo ziletkou dam prec tu ochrannu vrstvu z hornej strany a toho druheho kablu tiez z hornej strany ??? potom to pospajkujem ale "nezleju" sa tie kontakty dokopy ved hoci by som mal neviem aku mikro spajkovacku tam je medzera mozno desatina milimetra a taky je aj kontakt hruby

n oa ked to pospajkujem tak musi byt ten kabel rprekruteny ina ich spolu nespojim lebo ide mi oto aby som spojil obidve horne vrstvy...a to inak aby bol prekruteny samozrejme nejde, cize poorzumel som tomu spravne???

ano ale ono mi islo iba mi nesli tlacidla a displej ale normlane fotilo lebo jedine kabel na tlacidla na fotenie ostal neporuseny ale ja som dal do slotu kabel hruby na displej a od vtedy mi nejde takze mi TO ASI SKRATOVALO VSETKO ale co teraz da sa to este opravit?? planujem ho dat do servisu do bratislavy lenze mne treba fotoaparata na dolezitu spolocensku udalost uz o tyzden
kabel som tam daval presne ako ste mi pisali aby nebol prekruteny a asi mal byt prekruteny lebo mi to asi skratovalo

Jen takový malý dotaz,spojil jste ten přetržený kabel?Kdyby ten kabel byl původně překroucený,tak by jste to musel na něm vidět-ohyb,nic takového jste neuvedl.Nečekal jsem,že to budete zapínat hned,vždyť to nemělo žádný smysl,když byl druhý kabel přetržený.Tato práce vyžaduje určitou zkušenost a opatrnost.Snažil jsem se Vás kontaktovat na ICQ,poslal jste mi čislo,neodepsal jste,je to již několik dnů,udělal bych si klidně čas na dobu celé opravy.

ano dal som ho tam presne tak ako bol prehnuty a prepacte nechodim na icq ale pojdem zajtra, opravit to planujem v nedelu lebo skor nebudem mat mikrospajku cize prosim Vas ak mozete napiste mi kedy by ste mohli byt na ICQ v nedelu, teraz v nedelu.

dakujem za Vas straveny cas rady a pomoc pri oprave vazim si to