Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leptání plošného spoje

Čau, právě jsem si koupil leptací roztok (chlorid železitý) na leptání plošných spojů a chtěl bych něco o něm vědět, než začnu leptat..Třeba kde ho skladovat? Jestli jsou škodlivý nějaký výpary z něj? V jaký nádobě leptat, aby se nerozežrala? Kam po leptání z nádoby zbytek kyseliny vylít? Jak hodně je nebezpečný při potřísnění a jestli omytí vodou a mýdlem, jak je napsáno na obalu stačí, pokud by to na mě káplo? A leptat s nim na balkóně nebo v uzavřený místnosti? Díky moc JAKÝKOLIV! rady

A ještě něco: děláme -li jednostrannou desku, použijeme plochou misku na chlorid a desku opatrně položíme na plocho na hladinu, mědí dolů. Ač těžší vody, plave. Docílíme rychlého vyleptání a to bez jakéhokoliv podleptání. Pohyb desky v chloridu zvyšuje podleptání. Mnohokrát vyzkoušeno doporučuji:i:

Zase, proc si radeji nekoupit pohlednici, kdyz hezkou fotku dneska neudelam, proc si nezajit do restaurace kdyz poradne varit neumim...

Spis sem chtel rict, ze jednostranej, jednoduchej plosnak, proc ne(ja na to ale taky kaslu, kdyz mi to tu udelaji za 50kc/dm). Ale patlat se s oboustranym a protahovat dratky misto prokovu je fakt blbost, to uz jde i na ukor zivotnosti a kvality vyrobku. A pokud jsou tam netrivialni SMD, tak je to vyslovene blbost, takovyhle desky osazovat bez nepajivy masky je trest pro vrahy a ne radost z prace.

50 Kč/dm bych si taky dal líbit, tady to dělají za trojnásobek. Kde to dělají?
Dělat doma oboustranné s "prokovy" je opravdu práce za trest a to si nechávám dělat taky. Jenže když potřebuju jednoduchý plošňák, tak to mám podomácku levněji (vzhledem k místním cenám) a rychleji (nevím jaká je čekací doba tam u vás, ale tady v Brně to je standardně 14 dní, co mám zkušenost).

Na to pouzivam ten ctvereckovanej univerzal. Clovek se musi naucit propojovat sousedni body cinem(pardon, pajkou), coz neni tak jednoduchy jak to na prvni pohled vypada, a rozumne si rozvrhnout soucastky, v podstate jako kdyby ten plosnak navrhoval. A pak ty zarizeni i docela vypadaji k svetu, zkusim vecer vyhrabat nejakou fotku. BTW, SMD soucastky se na ten ctvereckovanej taky paji dobre a kdyz je nejhur, pro IO s rozteci 1,252 se daji pajeci body rozpulit a roztahat dratkama.