Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhořelá koupelna

Dobrý den, bohužel jsem včera navštívila svého otce kterému jsem koupila byt před pár měsíci, mám ho na úvěr.. nenapadlo mě ho pojistit, protože abych řekla pravdu tak se v tom moc nevyznám. ale včera táta pustil pračku a odešel, když jsem se vracela domů tak byt hořel. už tam byli hasiči i policie, naštěstí to odnesla jen koupelna, která celá komplet vyhořela (zkratovala pračka) :-( dnes tam byl revizor elektřiny, tak nám to zaizoloval aby fungoval zbytek bytu. ale já nevím jak dál.. musím to celé probourat jelikož je tam umakart. potřebuju nějaké povolení od úřadu?

povoleni potreba nejspise bude... pred 10ti lety se nasi zbavovovali umakartoveho jadra a koupelnu s WC spojili dohromady a cele to vystaveli v ytongu.. meli dost obihacek po uradech aby jim to povolili,takze povoleni urcite.

Ohláška znamená něco někde ohlásit.Takže si dojděte na stavební úřad v daném místě a tam nahlásíte stavební práce.Nejjednoduší bude si tam nejdřív zavolat a informovat se,jaké potřebujete písemnosti k vyřízení formalit na úřadě,ať tam nejezdíte zbytečně.
Hasiči vám to řekli zcela správně a tím zděným jádrem právě mysleli ten ytong.Jednoduše řečeno pro vás:je to lehká bílá cihla která nezátíží podlahu při výstavbě nového jádra.Dnes je to zcela běžný a nejpoužívanější materiál při rekonstrukci jádra.

Děkuju už vim co je to ytong. myslim že s ohlášením nebude problém. na úřadě máme známou takže nám s tim poradí. jinak dneska jsem poslala dotazy na firmy, takže doufám že se to rozběhne co nejdřív. děkuju moc že mi radíte. dám vám všem vědět jak dopadne výsledek :-) Martina

To zni hezky. Asi jako kdyz sem ohlasoval stavbu baraku misto zadani o stavebni povoleni. Papir se prejmenoval ale na finale se nezmenilo vlastne vubec nic. Urcite bude nutna alespon nejaka dokumentace, mozna i statik... Takze zajit na urad a poptat se, nebo to cely zadat firme, pokud to nebudete resit svepomoci ale prave nejakou firmou, nechal bych to na ni. Sice si za to par korun vezmou, ale ty penize stoji za ty nervy a rychlost, protoze oni uz vedi...

Ano přesně tak. Hlavně jde o to že já se v tom moc nevyznám, táta ještě míň jak já, a nemůžu každej den jezdit z prahy protože je to 100km, a musím chodit do práce. Firma to udělá rozhodně líp. ppíry od revize elektřiny mám, od hasičů taky, tak jsem zvědavá... zatim se mějte hezky, ozvu se jak to dopadlo. Martina