
hmoždinky pro zateplování
dobrý den, víte někdo kde sehnat toto?
http://archiv.nova.cz/multimedia/rady-ptaka-loskut aka-1-11-2009-postup-pri-zatepleni-domu-polystyren em.html
zajímají mě hmoždinky zakrývané ucpávkou. z konce přízpěvku.
Předem dík
Tentokrát si pánové dovolím oponovat.
Už jsem zažil stavbu (zateplení paneláku), kde jsme druhý den sbírali desky polystyrenu po poli. Dále bývá na školeních vždy prezentováno několik fotek, kde je očesaná jedna, i více stran objektu. Hmoždinky nejsou jen proto aby zamezily sjetí, tedy střihu, ale nesmíme opomenout vztlakovou sílu větru a ta není za ideálních podmínek zrovna malá.. viz úvod odstavce.
Osobně bych si tedy netroufl provést fasádu bez kotvení hmoždinkami. Dále vás odkáži na stránky www.weber-terranova.cz, kde mají jako dodavatelé zateplovacího systému přímo v technologickém postupu uvedené zhušťování hmoždinek silně exponovaných návětrných nároží. Obchoduje-li Weber ve vašem reginu, můžete získat jejich tištěnou příručku Rádce Weber 2009 (432 stran) zcela zdarma v každém obchodním místě.
teď si dovolím opravdu nesouhlasu i já. Dodám spoustu fotek i popisů ávad, proč to spadlo z paneláku, a to tam mnohokrát byli i hmoždinky. Tento příklad bych se m vůbec netahal, páč se jedná VŽDY o špatnou práci. Hmoždinky NIKDY nejsou umístovány na střih, ale jak správně píšete na tah!!
Rádce jak na to, má každý výrobce lepidel, na každém školení se shodneme, že talířovky a patní lišty nejsou třeba
Na závěr, bavíme se o třech metrech výšky, nikoliv 20 metrů paneláku.
Myslím že to tady čte více méně zkušených lidí a proto můžete vysvětlit co to je na STŘICH ,nebo na TAH a proč jsou hmoždinky do 3metrů zbytečné ? Děkuji
Šipka je směr působící síly. Horní deska je namáhaná „na střih“, druhá „na tah“:
Doufám, že jsem to nepoplet :)
Popletl. Není namáhaná deska, ale hmoždinka.
To si samozřejmě rozumíme, jen jsem to nešťastně napsal.