Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bojler - po vyčištění teče rezavá voda i po 4 dnech

Dobrý večer všem.Mám takový problém , přetěsňovali jsme starý bojler na vodu kterou ohřívá kotel na tuhá paliva . Po rozebrání jsem se lekli na stěnách celeho bojleru byl nános něco jako bahínko rez a vodní kamen do kupy tak jsem to pořádně vyčistily (šlo to lehce silným tlakem vody)až to bylo čisté tak jsme to dali do kupy a napustily .Problém je v tom že už to je 4dny a jak napouštíme vanu tak pořád teče takova nehezká rezavoučká voda .dá se té rezave vody nějak zbavit prosím o radu .

Změna předmětu, původně: bojler
Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

No ešte je možné že ste nepostrehli to, že na veku ktoré uzatvára bojler je okrem elektro výstroja, topného telesa, termostatov aj anodová tyč a odberná trubka. Tá anodova tyč tam už zrejme nebola alebo len nejaké jej zbytky a podobne na tom mohla byť aj odberná trubka, totiž že korozia ju celkom pohltila. Ak sa stalo že práve odberná trubka chýba, tak v tom prípade vodu odoberáte zo spodnej časti bojlera a nie z hornej a tým pádom aj bordel ktorý by ináč pokojne spočíval a usadzoval sa nerušene na dne až do čias kým by sa bojler znovu nečistil alebo nevyhodil.

Tak to může být problém ta spirála je na dně nádržé (50L) svisle a všechen ten bordel který odpadne zustane na ni když jsem to vytahl tak stoho odpadlo dost nánosu a naté spirále je pěkně silná vrstva, je to asi 2 roky coji čistily tak že zatu dobu se tam toho hodně nahromadilo

Ta hořčíková blbina je obalená a nefunguje. Koupil jsem jinou, normálně strčil na stojáka do nádoby. Ten vyfocený typ je z těch nejlevnějších na trhu, musíte čekat, že tam je nějaká součástka zajišťující další nákup. Důrazně doporučuji nepoužívat přiložený italský přetlakový ventil za 100,- ale mnohem dražší tuzemský. A stáhnout tlak v řadu pod 3,5, nebo vám prorezne ve spoji. A kvůli té trošce kamene bych to nerozebíral co měsíc, tam problém s přestupem tepla nemůže být v uváděném rozsahu.