Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spojení kabelu u vodního čerpadla

Byl jsem nucen vzhledem k opravě čerpadla odstřihnout elektr.kabel, pro jeho délku. Nyní zpětně chci kabel spojit, kabel je volně ve vodě / vrtaná studna /, zakoupil jsem smršťující bužírku / tavnou / , takto to bylo provedeno i před tím. Postačí zatavit tuto bužírku ? Díky za radu, karel IV

Spojení kabelu se provádí opravdu smrskávací brožurkou s LEPIDLEM !! pak se použije ještě lepidlo které po namíchání lehce nabobtná a zůstává stále pružné. Každá žila je překryta 2ma božurky a pro sychr omotána vulkal.gumovou páskou, celý svazek se smotá do válce a do středu se vpraví lepidlo, pokud je velká mezera ve středu, tak se tam vloží oválná měkčí guma. Celý svazek se omotá vulk. gum. páskou, Celé se to potře lepidlem omotá (stáhne) silonovým lankem (provázkem) a znovu omotá vulk. gum. páskou, a zase se to celé potře lepidlem a překryje 2ma smrsk. božurky. Žila je překryta tak aby 1 vrstva božur. překryla izolaci na každé straně minim. 0,7 až 1 cm, 2 vrstva min o 1,5 cm. Vodič spojit nejlépe dutinkou bez izolace ale dá se spájet cínem takto: roztřepené konce vodičů vsuneme proti sobě do sebe a omotáme měď drátkem okolo a procínujem, rozdíl průměrů vodiče a izolace doplníme vulk. gum. Páskou. Překrytí celého svazku: 1 vrstva minim 5 cm na každou stranu
2 vrstva minim 8 cm na každou stranu. Je to trochu piplačka ale to je u nás odzkoušeno do 60 m pod vodou. To spojování také dělají u Mountfieldu ale ne tak důkladné jak popisuji. Opravy spojů od nich: voda se většinou dostane do kabelu mezi venkov. izolaci a izolaci vodiče. Izolace samotného vodiče bývá v pořádku, voda v plochém kabelu se může dostat do čerpadla. Pokud kupujete výrobek u nich nechte si to tam udělat, ušetříte si nervy u případné reklamaci. Ještě u kulatých gumových kabelů se spoje dělají gumou – vulkanizují se gum spojky ty jsou dokonalé otestované do 350 m (odborná firma, ( Sigma, Kablo ) nutno ověřit). Pak se dělá profi spešl spojka (Ital) plochý / kulatý kabel, hóódně drahé a málo dostupné kde se vnitřek zalije třeba Lukopren em S3782 a uzavře, sešroubuje. Spojky kulaté IP68 nepoužívám na ploch kabel (snad vnitřek zalít nemám zkušenost )