Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kompostování ořechového listí

Přišel mráz a všechno listí je dole, co s ním? Slyšela jsem, že ořechové listí je výborným zdrojem vápníku a dalších látek prospěšných pro půdu, má prý dokonce antibakteriální účinky, tleje sice déle, ale jeho tlení se dá urychlit přidáním dalších rostlin, ale jakých?

Jak kompostovat ořechové listí?

Díky;-)

No, já moc asi neporadím... my to všechno vždycky nasypem na hromadu se vším ostatním, co se do kompostu dává. Jednou nebo dvakrát za rok to prokatrujem, vytěžíme hromadu pěkného černého vlahého zlata a zbytek vrátíme na hromadu zpět.
Důležité je, aby se do toho mohly dostat žížaly a další zvěř, aby tam společně udělali svou práci. Na takové to míchání kompostových surovin a dosolování chemickými přípravky si nějak nemůžu zvyknout.

V pohodě.
Ono mu jen déle trvá, než se rozloží. Děláme to léta(asi tak 40) a žádná zhouba se nekoná. Dokonce se to stele do vybraného pařeniště a na jaře se tam přidá sláma, zasype se to hlínou a jak sazeničky bují.