Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Těsnění na dřevěná okna

Poraďte nějaké kvalitní a trvanlivé těsnění na dřevěná okna, bylo by toho asi 500 m. Okna jsou již stará, otvírají se pouze do boku, škvíry mezi rámem a oknem jsou většinou od 0 do 5 mm. Jedno z oken je novější, otvírá se i nahoře jako "větračka", na něm jsou škvíry mezi rámem a oknem od 0 do 10 mm.

Myslíte kaslíková okna, že?

Nejlépe samozřejmě do obou, na vnějších bych někde pár cm těsnění vynechal, ať je prostor odvětraný směrem ven a nesráží se na vnějším křídle voda. Vnitřní křídlo tedy utěsnit lépe než venkovní.

Pokud jen na jedny okna, pak na vnitřní (z výše uvedeného důvodu).

U zdvojených oken (křídla sešroubovaná k sobě) bych postupoval obdobně + křídla utěsnit k sobě, ale někde dole kousek vynechat..