Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tuhnuti sparovacky

Zdravim!

Natiral sem sparovackou "imitaci kamene", tedy flexibilni lepidlo, je to tenoucka vrstvicka nanesena stetcem. Nemate tucha, jak dlouho takova sparovacka tvrdne? Po 18ti hodinach see mi to porad uplne nezda, ale na druhou stranu ta ani ne milimetrova vrsva uz prece musi bejt proschla fyzikalne?

Diky

Fyzikální schnutí nesmíš dovolit. Jakmile to uschne na troud, můžeš to vyhodit, vytvrzení už nenastane ani pod vodou. Nutno to udržovat neustále vlhké (mlžením, houbou) aby se mohla voda vázat do krystalické struktury. Chemická reakce to není. Voda se fyzikálně váže do krystalické struktury materiálu (cementu, sádry a podobně). Vyžíháním zkamenělého cementu v peci bychom získali opět původní materiál.

PS: Spárovací hmota není určena na natírání tenké vrstvičky, ke krystalické reakci je třeba určitá vrstva, obávám se, že tenká vrstva natřená nějakou štětkou neztvrdne vůbec a půjde omést koštětem nebo se rozfouká po okolí sama. Nepochopil jsem co má společného imitace kamene s flexi lepidlem? To jako kámen je vymodelován z tohoto lepidla?

No, je to takovy netypicky pouziti, to uznavam, ale soused to tak delal a drzi mu to, ja to tak delal v jednom terarku a drzi to, ted mam druhy a jde mi vo to kdy na to pustit vodopad...
Jo kamen je vymodelovanej z toho flexilepidla, v tera docela beznej a osvedcenej postup. Mozna, protoze jsem to nanasel na lepidlo jen 12h zaschly, se to deli o zbytky vlhkosti.