Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč kondenzuje voda v komíně?

Prosím o radu: kondenzuje voda v komíně ustředního topení. Mám kotel Viadrus G27 EKO, na kotli je nastavena teplota 80°C. Asi 1m od kotle až ke komínu je kouřovod zaizolován. Komín je vysoký asi 16m a průměr průduchu je 120mm. Na vrcholu komínu je krycí stříška asi 16cm nad koncem průduchu. Ve druhém komíně mám plynový bojler a tady tento problém není. Máte někdo zkušenost s podobným problémem, případně tip na možnou příčinu? Díky za rady.

panove děkuji Vam za rady něco z toho mam vyřešene npř.odvod, kondenzatu teplotu na kotlu ,ale seřizeni musim nechat odbornikum ,kotel pravidelně co dva roky nechavam kontrolovat a čistit.Konzultoval jsem to s odbornikem z Bohumina a ten mi řekl že se musi seřizovat tlak plynu na trysce .To ale nikdo neděla protože ten přistroj je drahy ,tak seřizuji jen spotřebu plynu za určitou dobu.Chyby mi promintě nejsem odbornik na PS dik.