Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvysit prijem radia?

Ahoj lidicky.V dilne mam radio a chtel bych chytnout jednu dobrou radio stanici.Ale mam hodne spatny signal.Mohl by mi nekdo z Vas poradit, jak by ten prijem mohl jit zvysit?Nejakej zesilovac, nebo tak neco.Díky

A nejlepsi antena je kopec... V zasade jde o to, aby radio melo vstup pro externi antenu, pak se da zacit experimentovat. Jednoduchej dipol->smerova antena->predzesilovac->soustava 8mi anten na 30m stozaru. To posledni sice funuguje super, ale budi to znacnou nevoli u manzelky a sirokyho dalekyho okoli(sousedi si zacnou chodit stezovat, ze jim rusite televizi, i kdyz clovek na tu antenu jenom poslloucha a superreakcni prijimace vysli z mody uz pred par lety.)