Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvysit prijem radia?

Ahoj lidicky.V dilne mam radio a chtel bych chytnout jednu dobrou radio stanici.Ale mam hodne spatny signal.Mohl by mi nekdo z Vas poradit, jak by ten prijem mohl jit zvysit?Nejakej zesilovac, nebo tak neco.Díky

Tak samozrejme tam antenu mam.Je to normal dvojce s CD.Ale ta antena nestaci.Proste to zrni a neni prijem uplne cisty.Myslel jsem neco, jak je treba na TV antene, tak se prece k antene daval zsilovac ve forme trafa do zasuvky.Nebo tak neco.Nebo se v tom nejak postelovat a nejak to zvysit.Nebo ja nevim.Proste se ptam....

A nejlepsi antena je kopec... V zasade jde o to, aby radio melo vstup pro externi antenu, pak se da zacit experimentovat. Jednoduchej dipol->smerova antena->predzesilovac->soustava 8mi anten na 30m stozaru. To posledni sice funuguje super, ale budi to znacnou nevoli u manzelky a sirokyho dalekyho okoli(sousedi si zacnou chodit stezovat, ze jim rusite televizi, i kdyz clovek na tu antenu jenom poslloucha a superreakcni prijimace vysli z mody uz pred par lety.)

S bráchem jsme kdysi dávno taky experimentovali s příjmem. Připojili jsme tenkej drát asi 1 - 1,5m na konec antény a chodili s ním po pokoju, bráchovi se osvědčilo, když byl drát prohnut do paraboly. Chtěl chytnout jednu poměrně vzdálenou stanici a nakonec se mu to podařilo.

Pokud ta stanice ten signál má,což zjistíš v blízkosti kvalitním rádiem,pak natáhni drát ař ven a zapoj ho do zdířky pro antenu.Každé i levné radio ho má.Jinak jen prodluž prutovku.Ta garáž asi signál stíní,taqkže s tím musíš ven!
JABRAKA