Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak si vyrobit kondenzatorovy mikrofon

dobry den chtel jsem si vyrobit mikrofon (kondenzatorovy) ale nevim jak ho udelat mohl by mi sem nekdo dat navod? pokud mozno tak ceskej. koukal jsem na jedno video (anglicky) ale nevyznal jsem se v tom.
tak aspon napsat nejaky dili ktery potrebuju a pak nejakej strucnej navod jak to sestavit.
díky

Potřebuješ k tomu dvě pokovené destičky,nebo folie a sestavit je do malé vzdálenosti a vytvořit kondenzátor o kapacitě 30 - 200pFPak ještě musíš mít referenční zdroj o napětí 20 - 120 V Ke kondenzátoru připojíš referenční napětí přes odpor a Změnu kapacity vyhodnocuješ zesilovačem.U těchto kondenzátorů se dosahuje malého rozsahu frekvence zvuku - 150 - 2000 Hz.Lepší je mikrofon,využívající změny kapacity kondenzátoru v laděném obvodu.Vysokofrekvenční signál je zvukovým kmitočtem modulován,zesílen a po demodulaci zesílen zesilovačem.
Vždy musí být nastavována přenosová charakteristika,jinak mikrofon pracuje nespolehlivě.
JABRAKA