Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba na balkon - terasu

Dobrý den,
potřebovali bychom radu ohledně dlažby na terasu. Terasa je v prvním patře RD, nad částí garáže. Rozměry má cca 3 x 7 m a asi z 1/3 je krytá přesahem střechy.
Původně jsme tam chtěli dát klasickou keramickou dlažbu na lepidlo, ale podle několika názorů ta dlažba dřív nebo později odpadne (spíš dřív, asi vlivem různé tepelné roztažnosti betonu a keramiky). Tak jsme začali uvažovat, že tam dáme nějakou betonovou terasovou dlažbu, ale ta je zase dost vysoká (min. 3 cm) a taky z estetického hlediska se nám to moc nelíbí.
Je vůbec možné na terasu instalovat keramickou dlažbu tak, aby tam vydržela za použití nějakých postupů, nebo je to neřešitelný problém. Např. jestli dlažbu nedávat do lepidla, ale namíchat nějaký cementový potěr, nebo to nedávat na hřebínek, ale napatlat lepidlo všude.. Kolik tam udělat dilatačních spár, čím spáry vyplnit...
Za rady a zkušenosti předem děkuji.

Neměl by být problém při sortimentu obkladových dlažeb i lepidel a spárovacích hmot položit na terasu vhodnou dlažbu.Je třeba nezapomenout na hydroizolaci podkladu a pečlivé nanesení lepidla.Pro zajímavost jsem teď lepil dlažbu tak,že jsem na podklad nanesl hřebínkem vrstvu,a na dlaždici také a položil je křížem.
Jedna z možností je také položení travního koberce na podložku z jezírkové folie
a podložení geotextilií naskládanou do stupňů.Můžete trávit slunečné dny na zeleném pažitu.Okolo stěn pak nasázejte kvetoucí sukulenty.
Další možností je Artbeton,vrstva betonu s barveným povrchem a raženým povrchovým desénem.Jedna z možností je na fotce.
JABRAKA

Dobrý den,mám podobný problem
máme beton.vymývané dlaždice 40x40x4cm cca 5roků, a vlastně leží na betonovém podkladu svoji vahou
a drží je spára asi 7mm, místo lepidla je mokrá ,,drobenka".Beton ke kterému byla dlažba lepena je perfekt.
Vše bylo flexibilní apod... Doporučíte lepidlo+spárovačku, aby přežila naši zimu ? (např.výše Botact M 29)
nebo jen na cement, hřeben chápu nepoužívat a beton. podklad penetrovat?
Liboor

Hřeben se dá normalně použít, ale tak, že natáhneš lepidlo na dlaždici i na plochu. Potom dlažbu do lepidla na betonu položiš tak, aby čáry od hřebenu byly na sebe kolmo. Tím máš zaručeno, že budeš mít rovnoměrnou vrstvu lepidla a nebudou v lepidle dutiny, do kterých se v zimě dostane voda, zmrzne ,tím se roztahne a dlaždice odletí. Hřeben použít 10 a lepidlo trochu řidší ,ale ne zas moc. Po položení to poklepeš rovnoměrně gumovou paličkou tak dlouho, až začne kolem obvodu dlaždice vylézat lepidlo. Pokud by lepidlo vylezlo hodně do spár, tak ho třeba sirkou nebo něčím vyškrábnout dokud neztvrdne. Jinak bys měl potom problém při spárování. Před pokládkou samozřejmě betonový povrch napenetrovat.