Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zamalovat fleky po vytopení?

Ahoj,
tak se snažím vymalovat panelákový byt poté, co jsem vysušil a odplísnil flek na stěně způsobený protékající pračkou o patro výše. Byt byl dva roky zpátky vymalován Primalexem Plus nabílo a ještě mi trocha zbyla až do dneška, vylovil jsem jej tedy a jal se přetírat ten flek (okraje větší a do ztracena). Po zaschnutí mě čekalo celkem nemilé překvapení - tmavé hrany byly opět vidět. Tak jsem to zopakoval ještě dvakrát dva dny po sobě a hrany jsou stále vidět, akorát že o něco méně. Samotný rozdíl mezi starou a novou malbou vidět není.

Dělám něco špatně a na fleky od vytopení se musí asi chytřeji. Otázka zní - jak?

Nu je mnoho prostředků,které fungují.Před lety jsme používali lihový lak ve spreji.Stačilo přestříkat a byl pokoj.Samozřejmě bylo třeba skvrnu seškrabat až na panel,tam provést izolaci a pak vymalovat.Problém je s tím,že takové místo je pak vidět jako propadlý dolík.Pokud použijeme tento způsob třebas s jiným izolačním nátěrem,je pak nutno"dolík" srovnat finální stěrkou,kterou naneseme širokým hladítkem a po zaschnutí lehce přebrousíme brusnou síťkou.
JABRAKA

sice jsem se k této diskuzi dostal až s velkým zpožděním, ale existuje spolehlivý způsob čím přestěrkovat lingrusty - je to sádrová stěrka Ardex A828 - drží na nich spolehlivě a pevně - na stránkách www.ardex.cz se dá stáhnout postup, popř.mají ochotné techniky po celé ČR a SR, kteří to i předvedou prakticky