Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zamalovat fleky po vytopení?

Ahoj,
tak se snažím vymalovat panelákový byt poté, co jsem vysušil a odplísnil flek na stěně způsobený protékající pračkou o patro výše. Byt byl dva roky zpátky vymalován Primalexem Plus nabílo a ještě mi trocha zbyla až do dneška, vylovil jsem jej tedy a jal se přetírat ten flek (okraje větší a do ztracena). Po zaschnutí mě čekalo celkem nemilé překvapení - tmavé hrany byly opět vidět. Tak jsem to zopakoval ještě dvakrát dva dny po sobě a hrany jsou stále vidět, akorát že o něco méně. Samotný rozdíl mezi starou a novou malbou vidět není.

Dělám něco špatně a na fleky od vytopení se musí asi chytřeji. Otázka zní - jak?

Zkus mrknout na stránky Primalexu:
http://www.primalex.cz/index.php?location=51&o=N%E 1t%ECr+pro+p%F8ekr%FDv%E1n%ED+skvrn

např.:

...a dále jak postupovat, aby na nove vymalovaném neobjevily skvrny po vytopení....

Skvrny po vytopení, obvykle žlutohnedé skvrny je nejprve nutné odizolovat. Toto doporucujeme provést výrobkem Primalex Hloubková penetrace. Po zaschnutí natrete dvakrát výrobkem Primalex Primer. Druhý náter zase po zaschnutí prvního ( prodává se i v jednolitrovém balení). Náter nanášejte bez redení nejlépe váleckem. Po zaschnutí druhého náteru náteru pretrete Primalexem Plus nebo Polar pro bílé rešení nebo Primalexem Procolor v prípade barevného rešení.

Nu je mnoho prostředků,které fungují.Před lety jsme používali lihový lak ve spreji.Stačilo přestříkat a byl pokoj.Samozřejmě bylo třeba skvrnu seškrabat až na panel,tam provést izolaci a pak vymalovat.Problém je s tím,že takové místo je pak vidět jako propadlý dolík.Pokud použijeme tento způsob třebas s jiným izolačním nátěrem,je pak nutno"dolík" srovnat finální stěrkou,kterou naneseme širokým hladítkem a po zaschnutí lehce přebrousíme brusnou síťkou.
JABRAKA

sice jsem se k této diskuzi dostal až s velkým zpožděním, ale existuje spolehlivý způsob čím přestěrkovat lingrusty - je to sádrová stěrka Ardex A828 - drží na nich spolehlivě a pevně - na stránkách www.ardex.cz se dá stáhnout postup, popř.mají ochotné techniky po celé ČR a SR, kteří to i předvedou prakticky

Díky všem za podnětné postřehy, už jsem tam napral asi šest vrstev a je to lepší a lepší. Pokud se to neodloupne, jak vyhrožuje Rce, tak by to možná mohlo po pár dalších vrstvách vypadat už k světu.:-)

Takže ,rada od malíře! jedině nitro. Lak nebo základ. Po hodině schnutí natřít primalexem do kterého přidáme trošku sádry aby nám to po nanesení nedělalo oka. nechat dvě tři hoďky zaschnout a přetřít finálkou. Hotovo. Velice dobře izoluje i zakouřenou cimru. ono tam jde totiž o to že nitro velice rychle zaschne a to je právě ten účel , při kterém flek nestihne prostoupit.

Update: v Bauhausu jsem zakoupil Telsal, http://www.teluria.cz/p/cs/9566/telsal-koncentrat. aspx, teď jsem s ním ty fleky prásknul. Nechám to vyschnout, dám na to klasiku Primalex Plus a uvidím.

První postřehy k Telsalu:
- kilový kyblík stojí stovku a udělá se z něj 5 litrů nálevu. To je víc než dost na vytopený Černínský palác
- je potřeba jen štětku mírně namočit, jednou přetřít inkriminované místo a PRYČ od toho! Jakýkoliv pokus o vylepšení (metodou "ať se to napije") skončí totálním zpuchřením malby. Upozorňují na to i na kyblíku
- Po natření zdi je slyšet jakoby šumění. Těžko říct, s čím ten síran hlinitý v Telsalu vlastně na zdi reaguje, ale aspoň mám pocit, že to něco dělá

Budu podávat průběžné informace.

Protože se mi do toho vložili Kubrt s Hivrisem, jsem nucen vytvořit další příspěvek.
Telsal - nic moc! I když asi byla chyba ve mně, resp. v tom, že na fleky už přišlo pár vrstev primalexu.
No zkrátka to i po přelíčení prosvítá.
Zítra jdu pro piksličku bílého nitra a pytlík sádry.