Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Hezký den, máme už druhý kotel na dřevo této značky. Subjektivně mohu říct že kvalita asi značně sto…
sobtik 30.01.2011 20:07
sobtik
Akumulační nádrže vřele doporučuji. Já sice v novostavbě topím jen krbovými kamny o výkonu 12 Kw do… poslední
iconek 30.12.2018 23:47
iconek
Dobrý den, máme kotel AtmosC18S 5 let, s kotlem od začátku jen problémy, špatně hoří, hodinu trvá ne… nový
c18s 28.02.2015 13:09
c18s
Dobrý den, Mám atmos DC25s první rok a v létě pude do světa. Už ho nechci ani vidět. A budu kupovat… nový
JAN87 28.02.2015 14:52
JAN87
Měl jsem dva Atmosy na dřevo a musím říci, že životnost prvního 9 let a druhého 14tet. Což při té ce… nový
Atmos 30.12.2018 19:52
Atmos

Hezký den, máme už druhý kotel na dřevo této značky. Subjektivně mohu říct že kvalita asi značně stoupla, protože první se po pár letech rozpadl, ale ten druhý drží :-) Jinak souhlasím s názorem, že je vhodné mít jeden kotel na dřevo a pod. A druhý na plyn. Zatím mám zapojení přes čtyřcestný ventil, ale koukám po zapojení s akumulačními nádržemi.

Akumulační nádrže vřele doporučuji.
Já sice v novostavbě topím jen krbovými kamny o výkonu 12 Kw do výměníku a natápím akumulaci 850 litrů, ale na běžný provoz to stačí s přehledem.Kolem šesté zatápím v krbovkách, topím zhruba do 21-22 hodiny, než jdu spát.
Máme jen radiátory, kromě koupelny, tam je i podlahovka.Nádrž stačí dotápět dům celou noc (22 stupňů na termostatu) a celej den (24 stupňů).
Pokud vyloženě nemrzne topím klimatizací.Ale není to takové to teplé teplo, jako při krbovkách.Teplej vzduch z místnosti, kde mám krbovky ženu ještě ventilátorem do spojovací chodby všech ostatních pokojů (přizemní bungalow) a to stačí na využití zbytkového tepla z krbovek.
Ale akumulační nádrž opravdu velmi hodně pomůže.

Dobrý den, máme kotel AtmosC18S 5 let, s kotlem od začátku jen problémy, špatně hoří, hodinu trvá než přes Ladomat začne topit do domu a když se konečně rozhoří tak vyhasne. V návodu píší, že vydrží až 8 hodin a pravda je, že jen 4 hodiny, což je absolutně nevhodné , když chodíte do práce a nemáte čas přiložit, tak mrznete. Neustále ho čistíme, jsou z něj hory popela a prašnost strašná. Neustále jsem v kontaktu přímo s Atmosem a at mi radi upravit saní tak nebo tak pořád se kotel dusí, ikdyž ventilátor jede naplno, u kterého už pískají ložiska. Navíc věhlasný rošt, se po 5 letech už rozpadá. Nekvalitní kov se propaluje a šamotová výstelka se drolí.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru