Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Midistanice EDISON 2126B

Dobrý den,koupil jsem si obyčejnou Meteo stanici.Mám problém s měřením venkovní teploty,protože délka čidla je krátká.Proto se chci zeptat,jestli můžu venkovní čidlo uříznout,nadpojit delším a jestli zůstanou hodnoty měření stejné nebo se budou lišit.Popřípadě jestli tím uříznutím a nadpojením to měření nějak znehodnotím.
Děkuji...

Dobrý den,nejpravděpodobněji tam bude termistor určité hodnoty,doporučuji stanici rozebrat ,odpájet kabel čidla a proměřit ohmmetrem hodnotu termistoru včetně kabelu,při měření čidlo mírně nahřejte a uvidíte změnu hodnot.Myslím,že když čidlo nastavíte jen o pár desítek centimetrů,tak bude vše OK.Několikráte jsem toto řešil u čidel v líhních a zkrácení,nebo prodloužení nemělo téměř žádný vliv na funkci ať teploměru,nebo termostatu a to mi jde o desetiny stupňů.Můj názor je takový,nenastavovat,ale čidlo napájet na nový kabel,používám stíněné dvoulinky,cena okolo pěti korun za metr.