Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno topení žebřík - odvzdušnění

No a zase já:-[, dneska jsem zapnula topení v koupelně, kde máme žebřík a je do půlky studený, tak předpokládám, že je zavzdušněný, jen nevím, jak se odvzdušňuje?
Já vím, že mé dotazy jsou spíše hlouposti, ale fakt nevím jak na to. U normálního topení to zvládnu, ale tady se bojím:-|.

Díky za rady

Nedivila by ses, jenom se to dělá, aby se zastavilo proudění, vzduch se ustálil nahoře, případně aby se do okruhu nějaký další ještě nenasál. Toho svýho tátu jsem si vybavil z dětství taky. To byly vždycky nervy, dlouho nic a pak to prsklo metr do dálky.:)) Tenkrát do okruhu nalil nějaký sajrajt proti reznutí, ono to reagovalo s hliníkem v radiátorech a pořád bylo zavzdušněno... To nebude drasťák, neboj. Dneska jsou ty odvzdušňováky už tak nějak klidnější než za socíku.

hlavně jsou menší :-) Staré odvzdušňovací ventily na litiňákách nebo starých "hrbatých" plecháčích měly průřez výpusti o dost větší, navíc se dnešní ventily dají krásně a lehoučce regulovat.

Jinak já mám následující techniku - při odvzdušňování poslouchám sykot vzduchu, jakmile se začne tón zvyšovat, je jasné, že voda je už skoro venku a já ventil rychle uzavírám jen na malou škvírku, takže vyteče jen pár kapek.

Dobrý večer, když už jste se dostali k dopouštění vody do kotle Dakon, chtěla bych se zeptat kdy se má dopouštět, když je systém studený, nebo se může dopouštět i když je rozehřátý? Všimla jsem si, že potom tlak hodně stoupne třeba až ke stupni 2 či 2,5 je to správně? Nebo kolik je maximum aby to nebouchlo? Předem díky za objasnění.

bílá, bílá to byla:-D šla jsem uspat malého v kočárku a potkala pána, co nám kotel instaloval, tak šel se mnou a spravil, super, měla jsem štěstííí:-D
jdu si dát kafe;-)

díky vám všem, moc jste mi pomohli, zase jsem o něco chytřejší a brzy zase přijdu s dotazem, mě se jich v hlavě honí:-D a manžel není technický typ, tak se musím postarat sama, ale jen díky vám, to vždycky zvládnu