Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zateplit dutinu

Poradíte někdo, čím zateplit dutinu mezi střechou (krokví) a sádrokartonem. Dutina je přístupná z horal a široká na šířku krokve a dlouhá asi 1,5 m. Napadlo mě tam nasypat kuličky polystyrenu, co se používají jako plnivo do betonu. Doporučíte mi toto řešení nebo máte nějaké jiné řešení.

Jestli jsem správně pochopil popis v dotazu, tak Vám jde jen o dutinu mezi krokví a SDK? Mohu se tedy domnívat že máte zatepleno mezi krokvemi, např. řekněme 20cm izolantu, krokev má profil 12/16cm, takže Vám vznikla prázdná mezera jen za šířku krokve, tedy cca 12×4 cm, asi 1,5m hluboká z pohledu shora?
Latí našťouchat kousky minerální izolace, nebo vsypat polystyren a opět umačknout latí. Obojí je možné, minerální vlně bych věřil více.