Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlahové topení

Dobrý den, máme postavenou hrubou stavbu. Objednali jsme si okna a dveře a chceme podlahové topení. Nemáme však projekt podlahového topení, takže nevíme, jaká bude tloušťka a tudíž nevíme, jak vysoko zasadit dveře. Prosím, pokud někdo máte zkušenosti, napište. Děkuji Pája

Ahoj,

také se v poslední době poohlížíme po podlahovém vytápění, zajímají nás osobní žkušenosti.

Zde na stránkích jsme našli vytápění .

Nejspíš je to ale náročne na montáž atd..lze si podlahové vytápění udělat jen v některých částech bytu(např. jen v obýváku) a pokud ano, vyplatí se to?

Děkujeme všem za postřehy.

Podlahovku používáme už leta. Dělal jsem teplovodní - automatický kotel na tuhá paliva, čtyřcestný ventil, oběhové čerpadlo. Super.
Topíme podlahou v celém domě ( cca 100 let starý). Chce to mít dobré hydroizolace
( stejně jsme je museli dělat páč tu žádné nebyly) , museli jsme zvedat některé překlady nad okny a dveřmi. Šlo o kompletní rekonstrukci domu.
Celé topení zvládne šikovný chlap sám, potrubí jsem koupil v Žichlínku. Pokládka každé místnosti byla hotová asi za hodinku a druhý den jsem to zabetonoval - aby se beton choval "tekutěji" hodil jsem do každé míchačky 2 lžíce sody. Pokud se do místnosti nedávala dlažba tak jsem ji hodil do roviny samonivelačním betonovým potěrem určeným pro podlahové topení. Tento postup je jistě mnohem levnější než anhydrit.
Topení jede už 17 let bez nějakých problémů.