Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení RD

Zdravím vespolek,
prosím o názor, zda-li má smysl zateplovat RD postavený z vepřovek s 60cm širokými zdmi v řadové zástavbě. Koupil jsem ho před rokem a půl, bez prasklin, trochu vlhký. Dle sHpy00nova návodu /za což má můj neskonalý obdiv/ odkopal základy, položil nopovku, drenáže a počkal co bude. Po roce je zdivo suche, stěny zůstaly bez prasklin. "Chlapi v hospě povídali", že suchou vepřovku není potřeba zateplovat.

Problémem dodatečné izolace obvodových stěn je poměr cena x návratnost. Použít deskový polystyrén je šílenství nebo nerozum. Doporučujeme rošt - do něj nějakou izolaci, která dýchá : minerál, celulózu. . . zakrýt heraklitema poté stěrku - difúzní. A máte na 30 let vystaráno.
Osobně bych to nedělal - máme podobný barák - ale zaměřil bych se na dokonalou izolaci stropů ev. krovů, protože většina teplastejně odchází stropem.