Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podivná závada kotle Baxi Nuovo 280Fi

4 roky v provozu naprosto bez problémů. Kotel byl nový a revize jak plynu, tak elektriky byla jak má být.

V létě asi 2x blikala kontrolka Error ale vždy se to po resetu rozběhlo na 1-2 měsíce.

Teď v neděli opět blikal Error a nepodařilo se mi s tím nic.

Zavolal jsem servisáka. Asi hodinu předtím,než přijel, vypadlo Fíčko. Po nahození vše ( mimo kotle ) zase jelo jako by se nic nestalo.
Přijel, zeptal se zda se nepřehazovaly fáze - nic se s elektrikou uvnitř baráku nedělalo.
Pak mluvil o ionizační sondě, která hlídá plamen.
Za chvíli zmlkl a zamyslel se, tak jsem ho tam nechal samotného a šel do kuchyně.
Pak si zavolal kolegu s dalším autem a dalšími náhr. díly.
Po výměně řídící jednotky prohlásili, že je to nějaké divné a že to ani nejde zresetovat. Kontakty na přepínači Vypnuto, léto, zima, reset jsou ale v pořádku.
V 17:45 odjeli s tím, že se mi ozvou, ani nechtěli žádné peníze.

Neznáte někdo nějaké vychytávky u Baxi?

loading...

Dobrý den,kde máte kotel umístěný?Já mám Gasex 24automat ve sklepě.Také mi před několika lety skákal do poruchy,při podzimním zatopení.Tím,že se zabývám slaboproudem vím,že elektronika je velice citlivá.Dům mám starý a sklep bez izolace.Zjistil jsem navlhlé opředení na kabelu k teplotnímu čidlu,které po nahřátí udržuje otevřený elektroventil.Opředení jsem dokonale vysušil fénem a vše OK.Během topení se to nestane,vysuší se to od kotle.

Dobrý den,mame taky kotel main 24 Fi ale mame jiný problém...Zčala nam vyskakovat skleněná pojistka.Dali jsme jich tam uz asi 6 ale stale nic.Pak nam tam začalo svakat.asi v relatku,nebo cívce.Včichni servisaci co tu byli jen kroutili hlavou..nevime si rady a je nam zima...Poradte...Jo a kotel mame v sucu a teplu...Dik Marek K.