Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podivná závada kotle Baxi Nuovo 280Fi

4 roky v provozu naprosto bez problémů. Kotel byl nový a revize jak plynu, tak elektriky byla jak má být.

V létě asi 2x blikala kontrolka Error ale vždy se to po resetu rozběhlo na 1-2 měsíce.

Teď v neděli opět blikal Error a nepodařilo se mi s tím nic.

Zavolal jsem servisáka. Asi hodinu předtím,než přijel, vypadlo Fíčko. Po nahození vše ( mimo kotle ) zase jelo jako by se nic nestalo.
Přijel, zeptal se zda se nepřehazovaly fáze - nic se s elektrikou uvnitř baráku nedělalo.
Pak mluvil o ionizační sondě, která hlídá plamen.
Za chvíli zmlkl a zamyslel se, tak jsem ho tam nechal samotného a šel do kuchyně.
Pak si zavolal kolegu s dalším autem a dalšími náhr. díly.
Po výměně řídící jednotky prohlásili, že je to nějaké divné a že to ani nejde zresetovat. Kontakty na přepínači Vypnuto, léto, zima, reset jsou ale v pořádku.
V 17:45 odjeli s tím, že se mi ozvou, ani nechtěli žádné peníze.

Neznáte někdo nějaké vychytávky u Baxi?

loading...

Dobrý den,kde máte kotel umístěný?Já mám Gasex 24automat ve sklepě.Také mi před několika lety skákal do poruchy,při podzimním zatopení.Tím,že se zabývám slaboproudem vím,že elektronika je velice citlivá.Dům mám starý a sklep bez izolace.Zjistil jsem navlhlé opředení na kabelu k teplotnímu čidlu,které po nahřátí udržuje otevřený elektroventil.Opředení jsem dokonale vysušil fénem a vše OK.Během topení se to nestane,vysuší se to od kotle.

Musíte tam mít to čidlo,je těsně nad hořákem,když kotel zapálí,tak se toto čidlo nahřeje plamenem a drží otevřený elektroventil,je to vlastně pojistka ,když kotel zhasne,není čidlo zahříváno a milivolty,které dodává do jednotky se změní a elektronika uzavře elektroventil,jinak,kdyby se stalo,že kotel nezapálí,tak by plyn utíkal do prostoru,toto čidlo má každý kotel,mají ho i wafky,proto se musí chvilku podržet tlačítko při zapalování,drží se proto,až se nahřeje to čidýlko,tak už to drží automaticky a po zhasnutí plamene čidlo uzavře přívod plynu do hořáku.

No já psal už v úvodu, že jsem volal servisáka na kotle.
Ten člověk mi byl doporučen firmou, která dělá vodo a plyno rozvody.

Otázku sem jsem položil, až když si s tím v 1 kole nevěděl rady.
Byl bych nejraději, kdyby to vyřešil on. Já jsem s plynem nikdy nic nedělal.

Zkoušel jsem večer před příjezdem servisáka fénovat, ale nepomohlo.

Bylo to elektronikou. Už to šlape.
Ionizační sondu změřil a řekl, že dává dostatečný proud, že je dobrá.

Ještě bych měl otázku.
Jaká je taková průměrná životnost kotle?
Jak často bývají problémy?
Tím nemyslím drobnosti, čištění nebo nějaké čidlo. Myslím třeba opravy přes 5000,-

Dobrý den,mame taky kotel main 24 Fi ale mame jiný problém...Zčala nam vyskakovat skleněná pojistka.Dali jsme jich tam uz asi 6 ale stale nic.Pak nam tam začalo svakat.asi v relatku,nebo cívce.Včichni servisaci co tu byli jen kroutili hlavou..nevime si rady a je nam zima...Poradte...Jo a kotel mame v sucu a teplu...Dik Marek K.

Trošku podobný problém jsem měl s Dakonem. Všichni opraváři topení topenáři,instalatéři, montéři plynového zařízení radili: vyměňit baterky, přidat tlak, vyměnit filtry a ostatní topenářské kousky. Pak vyměnit elektroniku, desku po desce.
Zavolal jsem kámoše přes elektroniku a během 10 minut měření se našla závada, vyměnil se spínač za 80Kč a dalších pět let běhá bez problému.
Proto stále tvrdím, není vědění bez měření.

Mám plynový turbokotel a loni v největších mrazech odešel kolem půlnoci.Probudila mě rána jako by někdo prásknul do radiátoru a klid. Šel jsem do kotelny a tam oranžová záře kontrolky a nereagoval na nic.Tak jsem přepnul ventily a šel zatopit ve starém kotli dřevem-ještě že mám samotíž.Manželka se vzbudila a když slyšela jak venku v 1hodinu ráno štípu dříví tak ji nenapadlo nic jiného než to že jsem se zbláznil.Ráno přijel starý pán opravář a řekl že oprava bude stát asi 1500,ale pak se zeptal jestli mám kousek dřívka-uříznul třísku,zablokoval třícestnej ventil,řekl si o stovku za cestu a kotel šlape jak hodinky.V jednoduchosti je krása.