Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí výčepní zařízení

Zdravím všechny kutily.
Chtěl bych si vyrobit domácí výčep za co nejméně peněz s použitím dostupných (vyřazených) komponentů z domácnosti.
Kupovat,nebo půjčovat výčepní zařízení nechci.
Myšlenka je ta, že bych použil starší ledničku, do které se dá sud k vychlazení. Pípu a narážeč (už mám) do ledničky zabuduji. K natlakování sudu bych použil kompresorek na foukání pneu. Bude to fungovat? Má někdo z Vás podobné zařízení?

Měli jsem to také, než jsme přešli na "profi" vybavení. Funguje to bez problémů, musíš jenom počítat s tím, že se sud nevychladí hned, ale je potřeba ho začít chladit alespoň den předem. K pivu je to vlastně šetrnější, protože neprojde teplotním šokem, např. když je 30 ve stínu a za pár vteřin se zchladí na 7-8 stupňů. Kompresorek na foukání pneu se nám moc neosvědčil, lepší je pořádný, s nádobou a stálým tlakem, nebo ruční pumpička.

Dobrý večer,kompresor bude problém,budete z piva cítit olej,nebo když použijete starý ledničkový,tak se k tomu přidá lak z vinutí na motorku.Opravdu je lepší pumpička,nebo CO2,můj soused je servisák výčepů a také půjčuje přenosná výčepní zařízení,chodím k němu doplňovat lahev CO2,potravinářský vaří obstojně:-)