Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Ucpaný odpad u sprch. koutu

Zdravím,

už dvě hoďky se rejpu v odpadu od sprcháče. Bohužel nemám tu pořádně nic (bydlím zde 2 měsíce), čím bych odpad protáhnul a hlavně ani nevím jak je ten odpad řešen - hodilo by se schéma, případně návod, jak demontovat vnější část odpadu, abych se aspoň někam štětkou/kusem drátu dostal. Nasraně jsem tam nalil kyselinu solnou, což taky nepomohlo a nerad bych ještě něco zku***l. Sprcháč mám tento, předpokládám ale, že odpad bude řešen u všech stejně.

Zkoušel jsem hledání zde i na googlu, bohužel nic inspirujícího jsem nenašel.

Prosím o rady jak demontovat vnější část odpadu, příp. jak to vyčistit?

Edit: jakékoliv doplňující informace/fotky se samozřejmě pokusím dodat.

Bohužel ani jedno nemám a momentálně není kde pořídit ( zvon bych mohl snad socknout u sousedů). Moje domněnka je, že mi stačí se dostat k tomu chumáči vlasů aspoň drátem a ten už IMHO půjde lechce vytáhnout (dřív jsem to tak dělal) a zvonem bych to mohl jen zhoršit.

Neboj, Krtek v kombinaci s horkou vodou (dle návodu) je jako smrt, taky bere vše. Vlasy, to je pro něj malina. Mně jednou v chemičce NaOH stříknul na ret, a než jsem doběhnul pod vodu, měl jsem tam díru 2 mm hlubokou. Být to do oka, už jsem Žižka. Když do toho (horkého) chlap spadnul, zbyly z něj prý jenom zuby. Takže s Krtkem opatrně! ]:)

Vyfoť sifon shora z vaničky jakej to je. Drtivá většina sifonů ve sprcháčích se čistí shora, protože zkrátka a jednoduše k nim není zespoda přístup jako k vanovému. Zkus tem prostředek vyndat (vyšroubovat) a pak by měl jít pohodlně vyčistit. Na chlupy a vlasy ta chemie zrovna moc účinná není, krom to, že tam můžou být napadané uchošťoury, jehly, párátka a kdoví co ještě. To už jsem taky viděl na vlastní oči.

Vyšroubovat jsem to bezúspěšně zkoušel, stejně jako vydloubnout šroubovákem - mrcha drží. Ale po stranách má dvě protilehlé zarážky, což pravděpodobně slouží k vyšroubování, ale ani po vyvinutí extremní síly jsem stim nehnul.

Fotka bez toho víčka. Špíny si nevšímejte, trochu jsem tam nadělal.
[http://img515.imageshack.us/img515/8400/spa0045.jp  g]

podle výkresové dokumentace by tady mohl pomoci tlak vody z vodovodu, pokud to má aspoň 0,3 MPa /pro laiky 3 atmosféry/. Gumový špunt, který zakryje otvor s vyvrtanou dírou na hadici, řádně utěsnit a pomocník pustit vodu a špunt držet. Podle toho jak bude zařízení tlačeno silou, aby to nevypadlo se pozná, kdy to prorazilo. Abych nezapoměl strejdabrabenec má s krtkem pravdu, je to t.zv. šupinkový louh, který má při styku s horkou vodou ohromnou reakci. Pozor, aby Tě při použití neofoukla pára, potom by jsi se mohl lehce zbavit chlupů z rukou jako když paříš prase a ještě budeš mít hloubkovou popáleninu a pro informaci louh je v reakci horší jak sírovka. Vím o čem mluvím pracoval jsem s tím přes 40 let

No potěš koště...

Já jsem odebral (na té krytce byly ulomený zarážky, a při sprchování plavala po vaničce) jen tu krytku a to co tam zůstalo jsem vyfotil, takže mi tam dle nákresu chybí ta klasická "věc se 4ma dírama". Zejtra to proženu "vařícím krtkem" a jestli to nepomůže, tak holt instalatér.

Velmi děkuji za rady :beer: :)

žádné násilnosti. Doběhni do drogerie kup prostředek STURA FACILE - protáhne to dokonale odpad - zlikviduje to i hadru v odpadu, vajgly, v pisoáru atd. Jen pozor na chemickou rekci- strašně to smrdí - větrat! Ale prostředek je to vynikající. Výroba snad Itálie. Doufám že to sráči z EU nezakázali dovážet. Je to podstatně účinější než KRTEK.
Mnoho zdaru.

Při použití chemických prostředků je potřeba jediné.Musí to aspoň trochu protékat.Jinak se ten louh k ucpanině nedostane.Podle mého názoru by měl zcela jistě pomoci zvon,který ucpávku nadzvedne.Pak už jen přes noc louh(nebo Krtek či jiný název)Ty totiž rozpouštějí mastnoty i vlasy.
JABRAKA

Tak jsem to 3x prolil "vařícím krtkem" a pravděpodobně to nějaký efekt mělo (odtok je rychlejší), tak demontáž sprcháče se konat nebude. Takže díky všem za spolupráci :)

Edit: tak je to naprosto v pořádku, vlasy a jiný bordel byl zlikvidován a objevené víčko od šampónu se mi podařilo po 30ti minutách citlivé práce s drátem vytáhnout :)

Víčko od šamponu nebo čehokoliv dovede jako špérklapka celý výtok uzavřít a přestane to odtékat. Taktéž vyzutý prezervativ. Stejný efekt učiní mince v pračce (předpokládám, že ve sprcháči nemají občané s sebou šrajtofle). Nyní pozoruj, jestli si voda neudělala odtok jinde. Jeden aktivní člověk tak zuřivě prošťuchoval odpad, dokud nebyl spokojen, jak krásně to odtéká. Když přišel do sklepa, naplněného do půl metru příšerně smradlavýma sra*kama (shnilé saponáty smrdí daleko hůř jak hovna), poněkud přehodnotil svojí předchozí spokojenost. Vytrhl totiž trubku z kolena.