Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto pískání bez pomoci prstů

Pomoooc,od mala se pokouším naučit pískat,ale bez pomoci prstů.Na prsty umím v několika kombinacích,hvízdat samozřejmě taky,ale pískání jen pusou mi pořád nejde.Máte někdo nějaký návod?Nebo pokud možno obrázkový návod co s jazykem?Díky M.

Dobrý den,umím to dobře,tak se vynasnažím Vám popsat.Jazyk mezi rty,ke spodnímu téměř na pevno.U horního vytvořit mírný žlábek pro vzduch a fouknout-nesnažte se fouknout jako když foukáte polévku ,ale výdech z plic ,jako při sportovním výkonu.Jazyk se musí posouvat ven a zpět,než najdete ten správný zvuk.Je to jako pístek u píšťalky z vrbičky.Hlavně nezoufejte,nejde to hned.Já zase umím mizerně na prsty,mám úzkou pusu a prsty překáží:-)

Také jsem se tomu dobře zasmál. Nádherný příspěvek, ale pískat bez prstů jsem se zde nenaučil. Monitor mám už utřený. Na prsty umím - na dva i na čtyři - na čtyři líp, ovsem take mi v osmi letech trvalo, než jsem na to přišel. Děkuji autorovi za dotaz.

Vono je to někdy i naprd. Když se naučíš pískat jen tak jemně, malinko. Pes to slyší na sto metrů.
Jenže nesmí být v okolí manželka, kterou to celkem slušně vytáčí.
Píská se jako na prsty, jazyk se rozplácne mezi stoličky, špička jazyka se jemně opře o dolní zuby, aby nevypadly a zkouší se.
Ze začátku jemně a bez násilí. Časem (u mě tak po třech letech) se přidává a ladí jazyk, zuby, a tlak.
Jinak pozor na příliš velký tlak aby se neobrátil jiným směrem. :-)

http://www.svethardware.cz/forum/archive/index.php /t-205.html

Takže je na čase abych se taky vložil do diskuse,když už jsem ji založil:)Pravidelně křívám hubu každý den od založení tohohle fóra.Poprskal už jsem:zrcadlo v koupelně cca 100x,zrcadlo v ložnici cca 50x,zrcadlo v koupelně cca taky 100x.Dále jsem poprskal monitor-nevím kolikrát,do tolika počítat neumím.Palubní desku v autě,volant,přední sklo cca 40x.Bylo omylem vyplivnuto asi 30 ks stále chutných žvýkaček,poprskal jsem i půjčenýho na hlídání osmáka degu.Ten z toho asi byl chudák v šoku úplně nejvíc.Od toho času se mi bojí.Asi se ještě nesprchoval.Když jsem si poprskal mobil a následně ho čistil,upadl mi a od tý doby nějak blbne(což taky nechápu,zase tak mokrej nebyl)Poprskal jsem děti,manželku,poprskal jsem všechno a všechny.Usoudil jsem,že je lepší neumět pískat,než si zničit vybavení bytu a pravidelně plivat po svých nejbližších.Takže končím.Když budu potřebovat,holt zahvízdám,nebo zavolám.Umím pískat na prsty,holt v době prasečí chřipky budu nosit vlhkou žínku v kapse,abych si nedřív prsy otřel než je strčím do huby.Ale tohle trápení všech okolo musí jednou skončit.Jsem zralej na Chocholouška.Jen bych chtěl poprosit lidi,kteří se vyskytují kolem mne a kteří tohle pískání bez prstů ovládají,aby tohle neprovozovali v mé blízkosti.Asi bych po nich něco hodil.Všem děkuji za pochopení M.:-D

Mě to taky nejde. Když jsem se učil na prsty tak jsem pilně cvičil i ve škole o přestávce a povedlo se to ve chvíli, kdy byla na dohled a co horšího i na doslech úča, jíž jsem nepadl již dříve do oka a poznámka byla na světě.
Stejně tak mi nejde písknout na jeden prst.
Někdo tu hubu s jazykem halt nedokáže správně vykřivit. Není mu dáno.
Umím ovšem zase zahýbat levým či pravým uchem samostatně bez zkřivení huby.:-D

Asi mám taky ňákou křivou držku. Trénoval jsem, vylítly mi dva zuby, jazyk je na uzel, mandle na stole. Prd. Nemají ti lidi, co jim to jde v hubě někde zašitou píšťalku, takovou z těch fíííí-fůůů mačkacích gumovejch zvířat pro mimina? Po vyprskání litrů pravím: Pískat tlamou bez prstů nejde a kdo říká, že to umí, je podvodník. Tak!

Já se musim pochválit, protože sem včera na to přišel sám. Sěděl sem si u pivka a pobroukával, pak sem to viděl u kámoše tak sem to začal zkoušet, nejdrív sem prskal, ale za dvě hodiny sem na to přišel a těď pískam pěkně :), kam se hrabou špinavý prsty :-))))

ahoj všichni,když už jsem tohle vlákno založil,tak se vám musím taky POCHLUBIT :-) Zhruba po 30 letech dřiny a odříkání jsem začal takto pískat:-D Pravda,ještě se musejí vychytat drobné mušky,ale JE TO TAM :-) Za slova uznání a gratulace předem děkuji :-) M. PS:úplně se bojim jít si dneska lehnout,abych to zase nezapomněl :-)

Odříkám si 40 let, rvu si od tlamy. Kudy chodím, tudy foukám hubou že můžu sfouknout pochodeň, modrám a nadávám. Umím odfouknout holou držkou ženskejm sukně nad hlavu. Tuhle jsem rozfoukal zpět po poli stoh slámy, ale písk nikde. Prohlašuju, kdo tvrdí, že de pískat bez prstů, je podvodník. Ostatně ani s prstama mi to už nejde nejlíp.

zrovna jsem chtěl doporučit, když už jde pískat na prsty, ať se pokračuje na pískání bez prstů...To je moje oblíbenější, nerad si rvu špinavé pracky du huby, abych hvízdl:)A stačilo si chvíli prskat na bradu:)Nic složitého...Pravda, teď jsem pro zajímavost zkoušel písknout na prsty...po chvíli treningu jsem si zas na ten grif vzpomněl...Prostě zkoušet a trénovat. Ale hvízdnout jen tak, je podle mně jednodušší

Taky by se mi líbilo, stát jen ruce v kapsách a frajersky na tlamu zapískat bez toho, abych si cpal ruce od kdoví čeho do držky.
Pro nás tupečky by bylo velmi vhodné, kdyby se zde našel nějaký graficky nadaný občan a vyrobil nákres, co s tou hubou vlastně udělat, kudy vést ten průvan ze plic a jak naskládat plajzák.