Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrzajici drevena podlaha

panove, nevite co se starou drevenou vrzajici podlahou ? v baraku je stara drevena podlaha z prken na ktere je koberec. nevite nekdo jak to vrzani odstranit aniz bych musel delat podlahu novou ?

pro upresneni, prkna jsou na tramech a nemaji zadny podklad jako treba beton atd, a jsou natrena silnou vrstvou nejakeho barevneho laku. to cele je zakryte linem a na tom linu je koberec.

Zdravím,mám ten samý problém.
Zkoušel jsem to prolít rozpuštěným mýdlem, a po nejaké době voskem rozpuštěným voskem v ředidle.Vydrželo to jen na pár měsíců.
Napadle mě ale taková věc.A to jestli by nebylo možné použít OSB desky a ty přilepit a přišroubovat na vrzající prkna. Vznikl by tak dřevěný monolit,který by snad už nevrzal.Je to jen nápad ,ale možná by to šlo.Musely by se samozřejmě nechat cca 1cm mezery od zdi ( kůli dilataci a kročejovému hluku, pokud by to bylo v poschodí).Docela by mě zajímal názor nějakého odborníka.