Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrzajici drevena podlaha

panove, nevite co se starou drevenou vrzajici podlahou ? v baraku je stara drevena podlaha z prken na ktere je koberec. nevite nekdo jak to vrzani odstranit aniz bych musel delat podlahu novou ?

pro upresneni, prkna jsou na tramech a nemaji zadny podklad jako treba beton atd, a jsou natrena silnou vrstvou nejakeho barevneho laku. to cele je zakryte linem a na tom linu je koberec.

Skleróza mi tiše našeptává něco o parafínu v čemsi rozpuštěném a to se nechalo zatéct do vrzajících mezer. Jestli to nebylo v nějakém receptáři od Přémy kozlečího šikuly.
Vyšlo jich asi 5 dílů, v každé knihovně by to měli mít.

coz o to, kdyby to byla drevena podlaha po ktere se primo chodi, tak bych to mozna bral i tak jako ze to k tomu patri.
jenze ono je to tak, ze ta prkna jsou v podstate jenom jako podklad . na tom je lino a na tom jeste koberec.

ona ta prkna nejsou z nejrovnejsich, jsou natrena nejakou syntetickou barvou v silene tluste vrstve a prave to lino tak nejak srovnava nerovnosti.

varianta, ze bych srovnaval ty prkna a nejak je brousil a podobne zatim nepripada v uvahu, vymena uz vubec ne.

protoze je to chodba tak to trochu vadi, protoze preci jen jit tam v noci je pomerne hlasita procedura. casem na to prijde klasicka laminatova podlaha, ale to v horizontu cca 5 ti let, az probehnou rekonstrukce vsech prilehlych mistnosti.

takze zatim chci jen pokud mozno odtranit tyo vrzani.

Lino je neprodyšné, prknům příliš nesvědčí. Možná bude příčinou vrzání. Mám v baráku v jedné cimře také dřevěnou podlahu, pod ní nějaký škvárový hnus s myšíma hnízdama. Je to z předválečných dob, původně půda a ostatní cimry se přistavovaly, ty mají pod sebou hurdy. Ty prkna vržou už 50 let. Dělalo se vše možné, původní hřeby nahrazeny vruty, máčeno ve všem možném a vrže a vrže. Protože to dělali někdy před válkou, kdoví jaké fošny to byly, nevyschlé, neupravené. V prknech vzniknou po letech podélné trhliny a zde fošna vrže sama od sebe, jak pruží jednotlivé "vrstvy" dřeva. Též vzniká samovolné vrzání a praskání při změnách teploty. Obávám se, že s vrzáním je nutno se naučit žít.

Zdravím,mám ten samý problém.
Zkoušel jsem to prolít rozpuštěným mýdlem, a po nejaké době voskem rozpuštěným voskem v ředidle.Vydrželo to jen na pár měsíců.
Napadle mě ale taková věc.A to jestli by nebylo možné použít OSB desky a ty přilepit a přišroubovat na vrzající prkna. Vznikl by tak dřevěný monolit,který by snad už nevrzal.Je to jen nápad ,ale možná by to šlo.Musely by se samozřejmě nechat cca 1cm mezery od zdi ( kůli dilataci a kročejovému hluku, pokud by to bylo v poschodí).Docela by mě zajímal názor nějakého odborníka.

Vznikne vrzající monolit. Vždy to bude někde pružit a někde po sobě třít vrstvy dřeva. Když už blbnout s OSB deskama, tak vytrhat prkna a dát tam jen OSB desky. Tak jsem to dělal já, ne kvůli vrzání ale páč byla prkna zcela zkonzumována tesaříky. A můžu tě ujistit, že jsou místa, kde vržou i OSB desky :)).