Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rodinný dům

Dobrý den,chtěl bych se vás zeptat na názor.Myslíte si,že se dá postavit rodinný dům z cihel o velikosti 4+1 s garáží (bungalov) o obytné ploše cca 90metrů za 2 000 000Kč?Stavělo by se svépomocí s malou firmou.Dva zedníci a já.

Jak jsem psal na začátku,ještě se stavět nechystám.Teď jen sbírám postřehy a informace.Kamarád si našel firmu na stavění baráku a za dva roky má jen hrubou stavbu bez střechy a krovů z ytongu.Soudil se s nima,protože tam byly problémy.Už má jinou firmu,která pokračuje(zatím).Takže dneska tě okrade i cizí a u něj je to víc pravděpodobný.A když si peníze pohlídáš a zaplatíš jen to co je prostavěno a uděláno,tak těžko o prachy přijdeš.I když jsou bambulové co dají peníze z ruky a čekají na zázrak,až jim někdo přinese jen klíčky od baráku!

Moje tipy: Šetřilo se na nesprávném místě:
1. Barák není napenetrován či našpricován, nemůže to na tom držet.
2. Sakra šetřeno lepidlem.
3. Hmoždiny se dávají do plochy, ne do škvír, je jich též málo.
4. Polyš mi připadá jako z nějaké skládky, že je to nějaký odpad, jsou tam vidět narvané i různé malé kousky.
5. Nemám tu správný brejle, ale ani překlad se mi nezdá.

Rce:
1) nevím asi ano
2) nsprávně na lepení se dávalo malinko lepidla, zato na vrch na perlinku se dávalo lepidlo přes perlinku, nikoliv perlinka do lepidla
3) hmoždinky být nemusí, ale oni je dali a správně.
4) schválně jsem nesdělil podrobnosti, oni totiž celou vrstvu lepidla a perlinky strhali dolů.

Protože byl polyš špatně přilepen, utrhli ho při odstraňování perlinky.
Teď to přijde. na 35 zeď dali 5 cm !!!! EPS. Po odtržení dodají ještě 2cm!!! EPS. Prý to bude lepší, poradil jiný příbuzný.
Ještě že nemám příbuzné, kteří pro mě dělají.

Řekl bych,že nezáleží na příbuzném,ale na tom,jak je práce provedená a taky na tom,jestli je majitel stavby schopnej si ohlýdat stavbu a kvalitu a pokud ne,má si zařídit stavební dozor.viz.poznámka ostatních v článcích výše.Takže není chyba jen v tom,že to dělal příbuznej,ale i v tom,že práce je odfláknutá,že majitel stavby si to nepohlýdal!!!

jestliže je nalepen polyš, natažena omítka, NELZE na omítku nalepit další EPS. Ne že by nedržel, ale kdepak se udělá rosný bod? copak udělá cementové lepidlo mezi polyšem?

To já nevím, páč nejsem trpaslíček abych si vlezl dovnitř a čekal co a jak se stane. Takže věřím soudnímu znalci panu (jméno mám uloženo ve svém poči doma) . ktrý na přednáškách informoval o postupu. Na polyš se další polyš musí nalepit pěnou. Takže já jsem zkusil na části lepit cementovým lepidlem dvě vrstvy EPS 10 a o kus vedle pěnou. Čas ukáže co se (ne)bude dít.