Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laserové měření

Zdravím všechny kutily!

Chtěl bych si pořídit nějaký samonivelační přístroj nebo dálkoměr (nejlépe oboje) pro stavební účely, ale nevím jaký by byl cenově dostupný a zároveň dostatečně spolehlivý a přesný. Chtěl bych ho využít hlavně při stavbě domku a tak by měl správně fungovat i při denním světle.
Máte někdo nějaké zkušenosti např. s laserovou vodováhou při práci na slunci? Jaká je viditelnost atd.

Díky za rady

Já jsem před zahájením stavby dostal tohle. Používali jsme to spíš jen ke kontrolnímu přeměření v místnostech.

Soused mi půjčil profi nivelák a nedá se to srovnat. S tím jsme zaměřovali z dálky bez problémů, u těchto hobby přístrojů zapomeň na těch 30 metrů, co udávají. Přesné to je tak v místnosti 5 x 5, takže si přeměříš podlahu nebo si vyznačíš rovinu pro obklad. Nic víc od toho nečekej. A profi se ti nevyplatí.

Viditelnost se dá zlepšit použitím přiložených červených brýlí.

Sousedův nivelák byl připraven během chvilky, vyštelovat to JCB bylo na půl hodiny.

Spíš si kup dvoumetrovou vodováhu, s tou uděláš to samé a rychleji. A sežeň si šlaufku...