Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem set top box

ahoj nevíte nahodou jak "vyladím" obraz na stb meli sme v jižních čechach naladit multiplex2 ale mam tam jen zaseklej obraz tech tv stanic dikes

pro společné anteny platí,že antena musí být nastavena na vysílač,který vysílá požadovaný multiplex.Pokud bude druhá skupina vysílána z jiného vysílače,musí být k tomu i druhá anténa.Zeslabení signálu STA může být takové,že do STB signál nepřijde v dodatečné síle.STB při automatickém ladění indikuje i sílu a kvalitu signálu.Ten "zaseklý signál " je známka slabého signálu,settopbox by měl ale signalizovat-není signál.Chce to zavolat firmu,která STA seřizovala na příjem digitálního signálu.
JABRAKA

A není multiplex 1 čirou náhodou na bývalé frekvenci čt1 (čt2), zatímco dvojka nemá s původním rozvodem nic společného? STA je téměř vždy filtrováno pro příjem pouze některých kanálů, takže je velmi pravděpodobné, že ostatní multiplexy zkrátka bez úpravy společné antény fungovat nebudou.

Anarchist:
STA měly k příjmu vždy kombinované antenní systémy,přijímající různé vysilače.Tyto byly sloučeny do širokopásmového předzesilovače a pak vedeny přes linkový zesilovač do jednotlivých stoupaček.
Digitální signál je vysílán na nosné frekvenci u nás na ČT2 a kanál má šíři 8 MHz.
Někdy je neúspěch příjmu způsoben i příliš silným signálem.V Praze se na př.doporučuje naopak vyřadit předzesilovače antén.
JABRAKA