Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak utišit řev kohouta?

Soused si pořídil kohouta který deno-denně brzy ráno řve v jednom kuse třeba 45 minut a během
dne samozřejmě také.Tímto útočí na moje nervy.Máte-li někdo zkušenosti třeba s nějakým
přístrojem vydávajícím vysokofrekvenční zvuk který by na něj působil a znepříjemnil mu život
jako on mě.Podělte se prosím o své zkušenosti.DĚKUJI.

jo jo, nás sousedi taky milovali:-D měli jsme 5 mladých kohoutků, stěžovali si tak dlouho, až mě to nakrklo a byla z nich polívečka jako lusk, pouze jeden vyhrál, ale odstěhovali jsme ho k dědovi;-)

Jinak to zrní ve vodce zní chutně:-D"pro drůbež"

Nám se teď prčí koza, tak bych jí taky něco takového mohla nabídnout:-p

A děda je pravděpodobně hůře slyšící a nebo velmi tvrdě spí že mu zpěv ptáka ohniváka nevadí.Chci poděkovat všem kteří reagovali na můj problém ať humorně
či věcně a oznámit že po mnoha intervencích z mé strany soused uznal že klid vypadá jinak a pro dobré sousedské vztahy kohouta dal na pekáč.Paní renatě chci vyslovit
uznání a za sousedy poděkovat:-).Určitě jsou vděčni.

mam stejny problem,kohout pod okny v patře!uz nevim kde hledat rady,tady jsou jen diskuse,ale zadna rada...nevim co s tim,soused je kretén a kohouta ma fakt uzasnyho noo.citim zze mee to zabiji,ale nemuzu nijak fyzicky na kohouta,mam totiz pejska a nehodlam na oplátku riskovat jeho zivot.to by skoncilo moooc zle!!!nevim,ale nevyspim se,kokrha to jak debil od 6:00 do vecera!nechapu to,ale vim ze to souseda hrozne teší,kdyz me celej den nici...tzv.365 non stop!prosim nutne nekoho o radu co mame delat,jinak se do čista zblázním už!to bych ale udelal radost tomu kryplovi,takže to taky nemužu,please help...díííky

som technik,preto pisem skratkovito ...
su normy hluku,
da sa najst,zda sa mi.ze 50 dB cez den v obytnej zone,noc 45, ...a to vela nie je,sa mi zda,ze hlasnejsi hovor je 60 dB /chladnicka ma okolo 42/
u nas atleticky stadion oproti cez ulicu,ampliony od jari do jesene cele vikendy,aj 3 dni v kuse denne,,strasna hlasitost,aj do 300 m neznesitelna, strelba pri startovani atletov ako na fronte,cely den ap...vzdialenost startu od nasich domov max.30 m,...
mestsky urad,-starosta, nic nepomohlo,...vraj mozu,vsetko...ale hygienici napisali,nech si zmeraju hlucnost,ak je prekrocena,dostanu pokutu,.../mozu prist zmerat aj oni,ale sa plati/
a vyriesilo sa.../spisala sa aj peticia.../
co sa tyka psov,kazdy sa branil,ze nerobia hluk,ale tiez pomohlo staznost na miestnom urade...
niektore ak zacali okolo 5,00 rano,v kuse brechali,/ani 10 sek nebolo dlhe roky ticho,bolo ich dokopy vyse 10 okolo/, skoncili po polnoci,aj potom obcas,...na kazdy suchot,...
inac jedna sa o Kosice,...zalezi,na akeho uradnika clovek natrafi,...
ale napr,bezdovodny brechot psa napr.polhodinu v kuse aj cez den,je na pokutu od mestskej policie,.30 eu...
bolo vo Vecerniku...majitelka si odide a necha psa na balkone,...tak susedia zavolali mestsku policiu...
snad existuju aj prirodzene zakony ...a normy...
aj napr. keby bol hluk ": uzitocny":,teda v suvislosti s nejakou vyrobnou prevadzkou,...aj tam platia tieto normy,...
a pre tych,co napisu ,ze pes ci ma spievat,nuz aj napr. kladivo potom moze buchat cely den ,ako odpoved,)
inac kolega ma novy mobil,a uz ma aj meranie hlasitosti,...kto ma android,sa da stiahnut aplikacia,
a lidl uz ponuka merac hluku za cca 12 e presnost cca 1,5 dB
by ste sa cudovali,vo vacsej skolskej jedalni je hluk vyse 70 dB,len o nieco mensi ako na ulici,kde boli iba stavebne stroje...
premavka pri vypadovke okolo 80 dB a viac,...niekedy aj okolo 100,to uz meral kolega s certifikovanym pristrojom...
a u mna doma vzdialenost 40m od susedovho psa,ked idu auta asi 50-75 dB,ak brese pes,zvysi sa na 80
a na impulzny hluk sa este norma znizuje o 5 dB

zas iny sposob by bol susedovi oplatit podobne,nejakym strojom,rezanie dreva,flexa,drvic konarov,...ap....
kolega hovoril,ze ked mu zo susedneho bytu robili peklo,isiel na vikend prec a nechal ist gramofon,vraj iba na prazdnu drazku,a cez velky zosilnovac a repro ku ich stene,....

ze aki boli stastni,ked sa vratil a vypol,....:-) ani nevedeli,odkial to slo,...

len na margo,vraj vo Svajciarsku sa po 22 hod.ani splachovat nesmie a je za to pokuta

Stačilo napísať po technicky, po technoľogicky, múúdro:

Nech si osadí izotermické, mierne odvákuované trojsklá plnené inertným plynom, vetrá rekuperáciou prípadne si ako bonus nahodí klimatizačné jednotky v prípade nedostatočnej obvodovej tepelnej izolácie obydlia.

Kam by sme došli, ak by nás pri rozcapených oknách do bytu zrána, za rosy, v skorom lete-letúcom už o 4.00 hod. SEČ, budili tie západné, kapitaľistické, americké vrabce svojim buržoáznym vrabčacím "čvirigájt" (ako na nás sľušákov čvirigajú americkí, nacistickí nemčúri Schwierigkeit), revom.